https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_64252332eb92c0491149e7e0c_o.jpg
22 iyul 2026-cı il tarixində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Wood Mackenzie” şirkətinin sədri və baş analitiki Saymon Flauers ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın qlobal enerji bazarlarında etibarlı tərəfdaş kimi mövqeyinin daha da möhkəmləndiyi məmnunluqla qeyd olunub.
Qonaqlara SOCAR-ın strateji hədəfləri, beynəlxalq enerji şirkətinə transformasiyası istiqamətində görülən işlər, enerji sektorunun müxtəlif istiqamətləri üzrə fəaliyyəti, Azərbaycanda və digər ölkələrdə həyata keçirdiyi layihələr barədə ətraflı məlumat verilib.
Söhbət zamanı SOCAR ilə “Wood Mackenzie” arasında formalaşmış uğurlu əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər qlobal enerji bazarlarında mövcud meyilləri nəzərdən keçirib, neft və qaz emalı, bərpaolunan enerji, dekarbonizasiya, eləcə də rəqəmsallaşma və analitik həllərin enerji sektorunda tətbiqi və qarşılıqlı maraq doğuran digər istiqamətlər üzrə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_64252332eb92c0491149e7e0c_o.jpg
On 22 July 2026, SOCAR President Rovshan Najaf met with Simon Flowers, Chairman and Chief Analyst of Wood Mackenzie.
During the meeting, satisfaction was expressed with Azerbaijan’s steadily strengthening position as a reliable partner in global energy markets.
The guests were provided with detailed information on SOCAR’s strategic objectives, the company’s transformation into an international energy company, its activities across various segments of the energy sector, and the projects it is implementing in Azerbaijan and abroad.
The parties exchanged views on the prospects for further developing the successful cooperation between SOCAR and Wood Mackenzie. They also reviewed current trends in global energy markets and discussed opportunities for cooperation in oil and gas processing, renewable energy, decarbonization, the application of digitalization and analytical solutions in the energy sector, as well as other issues of mutual interest.