https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_742410ccae14e213bf6078a4a_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti və Yerusəlim İbrani Universiteti (HUJI) birgə “Biotexnologiya” ixtisasının “Bitki biotexnologiyası” ixtisaslaşması üzrə ikili diplom proqramına qəbul elan edir.
HUJI – dünya reytinqində TOP 300-də qərarlaşan, əsası Albert Eynşteyn və məşhur biokimyaçı, İsrailin ilk prezidenti Haym Veyzman tərəfindən qoyulmuş qabaqcıl təhsil və elm ocağıdır. Əgər beynəlxalq səviyyədə tanınan iki universitetin magistr diplomuna sahib olmaq, dünyanın aparıcı alimləri ilə işləmək və elmi fəaliyyətinizi qlobal mühitdə inkişaf etdirmək istəyirsinizsə, bu proqram məhz sizin üçündür.
Proqramın üstünlükləri:
- İki nüfuzlu universitetin magistr diplomu;
- Beynəlxalq səviyyədə tanınan təhsil;
- Müasir laboratoriyalarda elmi-tədqiqat imkanları;
- Dünyanın aparıcı alimləri və tədqiqatçıları ilə əməkdaşlıq;
- Akademik və peşəkar karyera üçün geniş beynəlxalq perspektivlər;
- Təhsil və yaşayış xərcləri tam maliyyələşdirilir.
İkili diplom proqramına kimlər müraciət edə bilər?
“Biologiya”, “Biologiya müəllimliyi”, “Kimya”, “Kimya müəllimliyi”, “Kimya mühəndisliyi”, “Fizika”, “Fizika müəllimliyi” və ya “Ekologiya” ixtisasları üzrə bakalavr dərəcəsi olanlar və bu il ölkə universitetlərindən birinə qəbul olmuş magistrantlar.
Namizədlər üçün əsas tələblər:
- Ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi (ÜOMG) – 80 və yuxarı
- IELTS 6.0+ və ya TOEFL iBT 89+ (və ya bu sertifikatı yaxın zamanda əldə etməyi planlaşdıran namizədlər)
Gələcəyini beynəlxalq diplomla formalaşdır!
Beynəlxalq ikili diplom proqramı “Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2025-ci il 22 iyul 673 nömrəli sərəncamı çərçivəsində dövlət hesabına maliyyələşdirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_742410ccae14e213bf6078a4a_o.jpg
Бакинский государственный университет и Еврейский университет в Иерусалиме (HUJI) совместно объявляют о приеме на программу двойного диплома по специальности «Биотехнология растений» в рамках специальности «Биотехнология».
Преимущества программы:
- Степень магистра в двух престижных университетах;
- Образование с международным признанием;
- Научные и исследовательские возможности в современных лабораториях;
- Сотрудничество с ведущими учеными и исследователями мира;
- Широкие международные перспективы для академической и профессиональной карьеры;
- Обучение и проживание полностью оплачиваются.
Кто может подать заявку на программу двойного диплома?
Выпускники бакалавриата по специальностям «Биология», «Учитель биологии», «Химия», «Учитель химии», «Химическая инженерия», «Физика», «Учитель физики» или «Экология», а также студенты магистратуры, зачисленные в один из университетов страны в этом году.
Основные требования к кандидатам:
- Средний балл успеваемости (GPA) - 80 и выше
- IELTS 6.0+ или TOEFL iBT 89+ (или кандидаты, планирующие получить этот сертификат в ближайшем будущем)
Международная программа двойного диплома финансируется за счет государства в рамках Указа Президента Азербайджанской Республики № 673 от 22 июля 2025 года «О дополнительных мерах по повышению международной конкурентоспособности системы высшего образования в Азербайджанской Республике».