26 avqust 2026-cı il tarixində Bakı Fond Birjasında “ZİRAAT BANK AZƏRBAYCAN” ASC-nin manat istiqrazlarının kapital bazarında ticarətə buraxılması münasibətilə Açılış Zəngi tədbiri keçirilib. Açılış zəngi tədbiri ilə bankın 15,000,000 (on beş milyon) manat həcmində istiqrazlarının yerləşdirilməsinə başlanıldı.
Tədbirin açılışında “Bakı Fond Birjası” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Ruslan Xəlilov, “ZİRAAT BANK AZƏRBAYCAN” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Dr. Selçuk Demir və “PAŞA Kapital İ.Ş.” QSC-nin Baş İcraçı direktoru İsi Mustafayev çıxış ediblər.
Çıxışlar zamanı kapital bazarlarının inkişafında istiqraz emissiyalarının rolu, istiqrazların ikinci bazarında ticarət əməliyyatlarının avtomatlaşdırılması, şirkətlərin və maliyyə institutlarının kapital bazarları vasitəsilə maliyyələşmə imkanlarının genişləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Xatırladaq ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 manat, illik faiz dərəcəsi 10.5%, ödəniş dövrü 3 təqvim ayından bir (bir ayda 30 gün olduğunu qəbul etmək şərti ilə), tədavül müddəti 12 aydır. Faizli, təmin edilməmiş, sənədsiz, adlı istiqrazların yerləşdirmə üzrə anderrayteri “PAŞA Kapital İ.Ş.” QSC-dir.
Tədbirin sonunda “Bakı Fond Birjası” QSC, “ZİRAAT BANK AZƏRBAYCAN” ASC və “PAŞA Kapital İ.Ş.” QSC-nin nümayəndələri tərəfindən istiqrazların ilkin bazarda ticarətə buraxılmasını simvolizə edən “Açılış Zəngi” çalınıb.

On August 26, 2026, Baku Stock Exchange hosted a “Ring the Bell” ceremony to mark the launch of the bonds on the capital market of AZN-denominated bonds issued by “ZIRAAT BANK AZERBAIJAN” OJSC with a total issue volume of 15,000,000 AZN (fifteen million).
The opening remarks were delivered by Ruslan Khalilov, CEO of “Baku Stock Exchange” CJSC; Dr. Selchuk Demir, CEO of “ZIRAAT BANK AZERBAIJAN” OJSC; and Isi Mustafayev, CEO of “PASHA Capital Investment Company” CJSC.
During their remarks, the speakers highlighted the role of bond issuances in the development of capital markets, the automation of trading operations in the secondary bond market, and the importance of expanding financing opportunities for companies and financial institutions through capital markets.
It should be noted that each bond has a nominal value of AZN 100, an annual interest rate of 10.5%, with interest payments made every three calendar months (assuming 30 days per month), and a maturity period of 12 months. The bonds are interest-bearing, unsecured, title. “PASHA Capital Investment Company” CJSC acts as the underwriter for the placement.
At the conclusion of the event, representatives of “Baku Stock Exchange” CJSC, “ZIRAAT BANK AZERBAIJAN” OJSC and “PASHA Capital Investment Company” CJSC rang the Bell, symbolizing the launch of the bonds in the primary market.