https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_9de68e29576d0de69e7f729db_o.jpg
Noyabrın 20-də İsrail Dövlətinin müdafiə naziri Benyamin Qans Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənova zəng edib.
Telefon danışığı əsnasında tərəflər ikitərəfli hərbi-texniki əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar. İsrailin Müdafiə naziri Azərbaycana səfərini məmnunluqla xatırlayıb.
Benyamin Qans Azərbaycan-İsrail münasibətlərinin dostluq və qarşılıqlı etimada əsaslandığını qeyd edib, Azərbaycanın Təl-Əvivdə səfirliyinin açılması qərarına görə təşəkkürünü ifadə edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_9de68e29576d0de69e7f729db_o.jpg
On November 20, the Minister of Defense of the State of Israel, Mr. Benjamin Gantz, called the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov.
During the telephone conversation, the sides exchanged views on the prospects of bilateral military-technical cooperation. The Israeli Defense Minister reminisced about his visit to Azerbaijan.
Benjamin Gantz noted that Azerbaijan-Israel relations are based on friendship and mutual trust, and expressed his gratitude for the decision to open the embassy of Azerbaijan in Tel Aviv.