https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_9de68e29576d0de69e7f729db_o.jpg
Noyabrın 20-də İsrail Dövlətinin müdafiə naziri Benyamin Qans Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənova zəng edib.
Telefon danışığı əsnasında tərəflər ikitərəfli hərbi-texniki əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar. İsrailin Müdafiə naziri Azərbaycana səfərini məmnunluqla xatırlayıb.
Benyamin Qans Azərbaycan-İsrail münasibətlərinin dostluq və qarşılıqlı etimada əsaslandığını qeyd edib, Azərbaycanın Təl-Əvivdə səfirliyinin açılması qərarına görə təşəkkürünü ifadə edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_9de68e29576d0de69e7f729db_o.jpg
20 ноября по инициативе израильской стороны состоялся телефонный разговор между министром обороны Израиля Биньямином Ганцем и министром обороны Азербайджанской Республики генерал-полковником Закиром Гасановым.
В ходе телефонного разговора стороны обменялись мнениями о перспективах двустороннего военно-технического сотрудничества. Министр обороны Израиля с удовлетворением вспомнил свой визит в Азербайджан.
Отметив, что азербайджано-израильские отношения основаны на дружбе и взаимном доверии, Биньямин Ганц выразил признательность за решение об открытии посольства Азербайджана в Тель-Авиве.