https://innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_f415dd57fff022562f7a9d0f6_o.jpg
Yelo Bank-ın gənc istedadları dəstəkləyən və bankçılıq sahəsində yeni nəsil mütəxəssislər yetişdirən layihəsi “Summer Challenge 2026” yay təcrübə proqramı başa çatdı.
Bu il proqram çərçivəsində seçilmiş 36 dinamik və istedadlı gənc Bankın müxtəlif struktur bölmələrində biznes proseslərinə qoşuldu. Onlar təcrübəli mentorların dəstəyi ilə real layihələrdə yer aldılar, yeni ideyalar təklif etdilər və gündəlik iş mühitini yaxından tanıdılar. Proqram gənclərə liderlik, analitik düşüncə və komanda işi kimi vacib bacarıqlarını inkişaf etdirməyə imkan yaratdı.
Proqramın məzun günündə gənclər üçün "CV hazırlanması", "Müsahibə bacarıqları" və "Müsahibədə davranış qaydaları" mövzularında xüsusi praktiki təlim təşkil olundu. Təlimin ardınca fərqli komandalara ayrılan gənclər interaktiv oyunda öz bacarıqlarını göstərdilər. Günün sonunda isə hər bir iştirakçıya sertifikatları təqdim edildi.
Sevindirici məqam isə odur ki, öz potensialı və parlaq ideyaları ilə fərqlənən proqram iştirakçıları artıq Yelo komandasının üzvünə çevrilərək karyera yoluna davam edirlər.
Yelo Bank gənclərin inkişafına dəstək olmaq üçün yeni imkanlar yaratmağa davam edəcək.
Bank xidmətləri, eləcə də nağd kredit ilə bağlı əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_f415dd57fff022562f7a9d0f6_o.jpg
Yelo Bank’s summer internship program, "Summer Challenge 2026"—a project dedicated to supporting young talent and nurturing a new generation of banking professionals—has come to a successful close.
This year, 36 dynamic and talented young people selected for the program joined the business processes across various departments of the Bank. Guided by experienced mentors, they worked on real projects, proposed fresh ideas, and got a first-hand look at the daily work environment. The program provided a great platform for participants to develop key skills such as leadership, analytical thinking, and teamwork.
On graduation day, a practical training session covering "CV Writing," "Interviewing Skills," and "Interview Etiquette" was organized for the participants. Following the training, the interns split into teams and demonstrated their skills in an interactive game. At the end of the day, each participant received an official certificate.
Most importantly, internship participants who stood out with their strong potential and bright ideas have already joined the Yelo team to continue their career journey with us!
Yelo Bank will continue to create new opportunities to support the growth and development of young people.