https://innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_f415dd57fff022562f7a9d0f6_o.jpg
Yelo Bank-ın gənc istedadları dəstəkləyən və bankçılıq sahəsində yeni nəsil mütəxəssislər yetişdirən layihəsi “Summer Challenge 2026” yay təcrübə proqramı başa çatdı.
Bu il proqram çərçivəsində seçilmiş 36 dinamik və istedadlı gənc Bankın müxtəlif struktur bölmələrində biznes proseslərinə qoşuldu. Onlar təcrübəli mentorların dəstəyi ilə real layihələrdə yer aldılar, yeni ideyalar təklif etdilər və gündəlik iş mühitini yaxından tanıdılar. Proqram gənclərə liderlik, analitik düşüncə və komanda işi kimi vacib bacarıqlarını inkişaf etdirməyə imkan yaratdı.
Proqramın məzun günündə gənclər üçün "CV hazırlanması", "Müsahibə bacarıqları" və "Müsahibədə davranış qaydaları" mövzularında xüsusi praktiki təlim təşkil olundu. Təlimin ardınca fərqli komandalara ayrılan gənclər interaktiv oyunda öz bacarıqlarını göstərdilər. Günün sonunda isə hər bir iştirakçıya sertifikatları təqdim edildi.
Sevindirici məqam isə odur ki, öz potensialı və parlaq ideyaları ilə fərqlənən proqram iştirakçıları artıq Yelo komandasının üzvünə çevrilərək karyera yoluna davam edirlər.
Yelo Bank gənclərin inkişafına dəstək olmaq üçün yeni imkanlar yaratmağa davam edəcək.
Bank xidmətləri, eləcə də nağd kredit ilə bağlı əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Программа стажировки «Yelo Summer Challenge 2026» успешно завершилась Программа стажировки «Yelo Summer Challenge 2026» успешно завершилась
Программа летней стажировки «Yelo Summer Challenge 2026», реализуемая Yelo Bank в рамках поддержки молодых талантов и подготовки нового поколения банковских специалистов, успешно завершилась.
В этом году участниками программы стали 36 талантливых и амбициозных молодых людей. В течение стажировки они были вовлечены в реальные бизнес-процессы различных подразделений банка, работали над практическими задачами и проектами, предлагали собственные идеи и знакомились с особенностями работы в банковской сфере. Под руководством опытных наставников участники развивали ключевые профессиональные навыки, включая лидерство, аналитическое мышление и командную работу.
В рамках финального дня для стажеров был организован практический тренинг, посвященный составлению резюме, эффективному прохождению собеседований и правилам поведения во время интервью. Полученные знания участники смогли применить на практике в ходе интерактивной командной игры, которая стала завершающей частью программы. По итогам дня каждому участнику был вручен сертификат об успешном прохождении стажировки.
Особенно приятно отметить, что участники, продемонстрировавшие высокий потенциал, инициативность и интересные идеи, уже присоединились к команде Yelo Bank и продолжают свой профессиональный путь вместе с нами.
Yelo Bank продолжит создавать возможности для профессионального развития молодежи, поддерживать талантливых специалистов и способствовать формированию нового поколения профессионалов банковской сферы.
Интересует наличный кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az