https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_66ffb295ecfa230003e7a096d_o.jpg
Azərbaycan Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarova Türkmənistanın "Əməkdaşlığın inkişafına töhfəyə görə" Dövlət ordeni ilə təltif olunub. Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədov bununla bağlı sərəncam imzalayıb.
Türkmənistan Milli Qenqeşi Xalq Məsləhətinin sədri Qurbanqulu Berdiməhəmmədov spiker Sahibə Qafarova ilə görüşdə medalı Azərbaycan parlamentinin rəhbərinə təqdim edib.
Parlamentin spikeri Sahibə Qafarova bu yüksək mükafata layiq görüldüyü üçün minnətdarlığını bildirərək, bu Ordeni Azərbaycan-Türkmənistan dostluq və qardaşlıq münasibətlərinə göstərilən diqqət və hörmətin əlaməti kimi qiymətləndirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_66ffb295ecfa230003e7a096d_o.jpg
Chair of the Milli Majlis of Azerbaijan Sahiba Gafarova is decorated with Turkmenistan’s State Order ‘For Input in Corporation’s Progress’ as decreed by President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov.
Sahiba Gafarova received her decoration from Chairman of the Halk Maslahaty of the Milli Geňeş of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov at their meeting.
Sahiba Gafarova expressed her gratitude for having been honoured with this lofty decoration, describing it as a sign of respect and care of the friendly, brotherly relations between Azerbaijan and Turkmenistan.