https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_297b461cfd7ba10ca2e448839_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Rusiya Bankının Maliyyə Mesajlarının Köçürmə Sistemi (MMKS) vasitəsilə Rusiya Federasiyasındakı müxbirləri ilə bütün maliyyə əməliyyatlarını həyata keçirməyə davam edəcək.
VTB (Azərbaycan) müştəriləri əvvəlki qaydada Rusiya ilə rublla pul köçürmələri və qəbulu üzrə əməliyyatlar apara, alınan rublu Azərbaycan manatına çevirə, həmçinin ölkə daxilində manatla əməliyyatlar apara bilərlər.
VTB (Azərbaycan) ərazisində yaradılmış və Azərbaycan Respublikasının qanunlarına tabe olan hüquqi şəxsdir. Bank kifayət qədər likvidliyə və kapitala malikdir və müştərilərə lazımi maliyyə xidmətlərini təqdim edərək, adi qaydada fəaliyyətini davam etdirir.
Məlumat üçün
MMKS, maliyyə məlumatlarının ötürülməsi və ödənişlərin həyata keçirilməsi üçün Rusiya banklararası sistemidir, meqatənzimləyicinin məlumat və telekommunikasiya sistemi əsasında fəaliyyət göstərir və maliyyə mesajlarının ötürülməsi üçün zəmanətli və fasiləsiz xidmətlərin göstərilməsini təmin edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_297b461cfd7ba10ca2e448839_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) продолжит осуществлять все финансовые операции с корреспондентами в РФ посредством Системы передачи финансовых сообщений (СПФС) Банка России.
Клиенты ВТБ (Азербайджан) могут совершать привычные операции с Россией по переводу и получению денежных средств в рублях, конвертировать полученные рубли на азербайджанские манаты, а также проводить операции в манатах внутри страны.
ВТБ (Азербайджан), является юридическим лицом, созданным на территории и подчиняющимся законам Азербайджанской Республики. Банк обладает достаточной ликвидностью и капиталом и продолжает работать в штатном режиме, обеспечивая клиентов необходимыми финансовыми услугами.
Справочно
СПФС - российская межбанковская система передачи финансовой информации и совершения платежей, функционирующая на базе информационно-телекоммуникационной системы мегарегулятора, обеспечивающая гарантированное и бесперебойное оказание услуг по передаче финансовых сообщений.