Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının sessiyasında iştirak etmək üçün Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü Plenar Sessiyasında iştirak etmək üçün yanvarın 8-də Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətini Antalya hava limanında Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) Azərbaycanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Şamil Ayrım, ölkəmizin Türkiyədəki səfiri Rəşad Məmmədov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri APA-nın 13-cü Plenar Sessiyasında çıxış edəcək, həmçinin onun tədbirdə iştirak edən nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_77eb6522b286226fba9d4ddea_o.jpg
The parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in Antalya in the Republic of Türkiye on 8 January, meaning to take part in the 13th plenary session of the Asian Parliamentary Assembly (APA) there.
The welcoming party at the airport of Antalya included, amongst others, head of the working group for inter-parliamentary relations with our country in the Grand National Assembly of Türkiye (GNAT) Şamil Ayrım and the Azerbaijani ambassador to Türkiye Rashad Mammadov.
During this visit, the leader of the Milli Majlis will address the audience at the 13th plenary session of the APA. Besides, she intends to have conversations with the heads of the other delegations that are going to attend the plenum.