Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının sessiyasında iştirak etmək üçün Türkiyənin Antalya şəhərinə səfər edib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü Plenar Sessiyasında iştirak etmək üçün yanvarın 8-də Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətini Antalya hava limanında Türkiyə Böyük Millət Məclisinin (TBMM) Azərbaycanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Şamil Ayrım, ölkəmizin Türkiyədəki səfiri Rəşad Məmmədov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri APA-nın 13-cü Plenar Sessiyasında çıxış edəcək, həmçinin onun tədbirdə iştirak edən nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

Возглавляемая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация прибыла в Анталью для участия в сессии АПА
Возглавляемая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация прибыла в Анталью для участия в сессии АПА Возглавляемая спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация прибыла в Анталью для участия в сессии АПА
Парламентская делегация, ведомая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой, 8-го января прибыла в Анталью в Турецкой Республике с целью участия в 13-й пленарной сессии Азиатской Парламентской Ассамблеи (АПА).
В аэропорту Антальи делегацию встречали руководитель рабочей группы по межпарламентским связям с нашей страной в Великом Национальном Собрании Турции (ВНСТ) Шамиль Айрым, азербайджанский посол в Турции Рашад Мамедов и прочие официальные лица.
В течение визита глава Милли Меджлиса выступит на 13-й пленарной сессии АПА. Кроме того, намечены её беседы с руководителями иных делегаций, которые будут участвовать в мероприятии.