https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_262a5a8c87d4b9ccd008bd7d5_o.jpg
Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü Plenar Sessiyasında iştirak etmək məqsədilə Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərində işgüzar səfərdə olan Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova yanvarın 9-da İran İslam Şurası Məclisinin sədri Məhəmməd Baqer Qalibaf ilə görüşüb.
Görüşdə ikitərəfli gündəliyin aktual məsələləri, post-münaqişə dövründə regionda mövcud olan vəziyyət və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Spiker Sahibə Qafarova Azərbaycanın regionda sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması və əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində təşəbbüsləri haqqında məlumat verib. Görüşdə həmçinin parlamentlərarası əlaqələrin mövcud vəziyyəti haqqında da müzakirələr aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_262a5a8c87d4b9ccd008bd7d5_o.jpg
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова, пребывающая в Анталье с рабочим визитом для участия в 13-м пленуме Азиатской Парламентской Ассамблеи, 9-го января беседовала с председателем иранского Исламского консультативного совета Мохаммад-Багером Галибафом.
Беседа вращалась вокруг актуальных вопросов двусторонней повестки дня, постконфликтной ситуации в регионе и вопросов, одинаково интересных обеим сторонам. Сагиба Гафарова поведала об азербайджанских инициативах по обеспечению мира и безопасности в регионе, и развитию сотрудничества. Собеседники, кроме того, обсудили текущее состояние двусторонних межпарламентских связей.