https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_262a5a8c87d4b9ccd008bd7d5_o.jpg
Asiya Parlament Assambleyasının (APA) 13-cü Plenar Sessiyasında iştirak etmək məqsədilə Türkiyə Respublikasının Antalya şəhərində işgüzar səfərdə olan Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova yanvarın 9-da İran İslam Şurası Məclisinin sədri Məhəmməd Baqer Qalibaf ilə görüşüb.
Görüşdə ikitərəfli gündəliyin aktual məsələləri, post-münaqişə dövründə regionda mövcud olan vəziyyət və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Spiker Sahibə Qafarova Azərbaycanın regionda sülh və təhlükəsizliyin təmin olunması və əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi istiqamətində təşəbbüsləri haqqında məlumat verib. Görüşdə həmçinin parlamentlərarası əlaqələrin mövcud vəziyyəti haqqında da müzakirələr aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_262a5a8c87d4b9ccd008bd7d5_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova who is in Antalya on a working trip to take part in the 13th plenum of the Asian Parliamentary Assembly had a conversation on 9 January with Chairman of the Islamic Consultative Assembly of Iran Mohammad Bagher Ghalibaf.
Their conversation was about the topical issues on the bilateral agenda, the post-conflict situation in the region and other matters of equal interest to both sides. Sahiba Gafarova told of the Azerbaijani initiatives to ensure regional peace and security and to foster co-operation. Besides, the two legislature leaders discussed the current state of the bilateral inter-parliamentary connexions.