https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_9f2d3619ed6815ef4e9808944_o.jpg
Yanvarın 28-də Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti İslam Əməkdaşlığı Təşkilatının Parlament İttifaqı Konfransının 17-ci sessiyasında iştirak etmək üçün Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasına işgüzar səfərə gəlib.
Əlcəzair şəhərinin Houari Boumediene hava limanında nümayəndə heyətini Əlcəzair Milli Xalq Assambleyasının sədri İbrahim Bouğali, Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Tural Rzayev və səfirliyin əməkdaşları qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament İttifaqının 17-ci konfransında çıxışı və tədbirdə iştirak edəcək nümayəndə heyətlərinin başçıları ilə bir sıra görüşləri gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_9f2d3619ed6815ef4e9808944_o.jpg
Парламентская делегация во главе с председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 28-го января прибыла в Алжирскую Народную Демократическую Республику для участия в 17-й сессии Конференции Парламентского Союза Организации Исламского Сотрудничества.
В аэропорту Хуари Бумедьен города Алжира нашу делегацию встречали председатель алжирской Национальной Народной Ассамблеи Ибрагим Бугали, а также посол Азербайджана в стране Турал Рзаев и сотрудники азербайджанского посольства.
Программа визита включает в себя выступление Сагибы Гафаровой на 17-й сессии Конференции ПС ОИС и её встречи с главами ряда других участвующих в мероприятии делегаций.