https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_ce083bd75328412ef1337a289_o.jpg
"AzerGold" Qapalı Səhmdar Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində layihə qaliblərindən biri olan Əli Əhmədov ilə görüş keçirib.
Görüşdə Mentorluq proqramının iştirakçısını 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsində qaliblər sırasında yer alması münasibətilə təbrik edən Zakir İbrahimov onun praktiki fəaliyyətə cəlb olunmaqla idarəçilik sahəsində təcrübəsinin artırılması üçün zəruri dəstək göstəriləcəyini bildirilib. Layihənin idarəçi rəhbərlərindən biri olaraq "AzerGold" QSC-nin İdarə Heyətinin sədri 1 illik fərdi inkişaf planı əsasında müsabiqə qalibi ilə sıx əməkdaşlıq edəcəyini, onunla təcrübəsini bölüşəcəyini və beləliklə, öz potensialını üzə çıxarmasına kömək göstərəcəyini qeyd edib.
İlk dəfə 2021-ci illdə layihənin idarəçi rəhbərlərindən biri olaraq 1-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Nazim Novruzovla Mentorluq proqramının icrasına başladığını xatırladan Z.İbrahimov ötən müddət ərzində müsabiqə qalibi ilə karyera planlaması, effektiv idarəçilik, etik prinsiplər və peşəkar standartlar, böhran menecmentinə dair kifayət qədər məhsuldar əməkdaşlığın qurulduğunu diqqətə çatdırıb. İdarə Heyətinin sədri 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə də səmərəli əməkdaşlığın qurulacağına əmin olduğunu bildirib.
QSC-nin İdarə Heyətinin sədri əsası Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan, onun layiqli davamçısı cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilən dövlət gənclər siyasətinə uyğun olaraq, bu gün ölkə gənclərinin dövlət idarəçiliyində irəli çəkildiyini, mühüm vəzifələrin onlara həvalə olunması, etibar edilməsi üçün layiqli və ədalətli seçim aparıldığını vurğulayıb. Qeyd olunub ki, məhz bu siyasətə uyğun olaraq dövlətimizin başçısı tərəfindən təsis edilən "Yüksəliş" müsabiqəsi idarəetmə bacarıqları və intellektual səviyyəsi yüksək olan perspektivli gənclərin müəyyən edilməsi, onların fərdi inkişafı istiqamətində ciddi addımların atılması, milli kadr ehtiyatının daha da zənginləşdirilməsində mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Görüşdə müsabiqə qalibi Əli Əhmədov 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində "AzerGold" QSC-nin İdarə Heyətinin sədrinin şəxsi təcrübəsindən faydalanaraq, özünü inkişaf etdirməsi üçün yaradılan şəraitə və səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirib.
Xatırladaq ki, "Yüksəliş" müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, iki illik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər tərəfindən 1 illik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_ce083bd75328412ef1337a289_o.jpg
Председатель Правления ЗАО «AzerGold» Закир Ибрагимов в рамках программы наставничества встретился с одним из победителей второго конкурса “Yüksəliş” («Восхождение») Али Ахмедовым.
Поздравив участника программы наставничества с победой во втором конкурсе «Восхождение», Закир Ибрагимов отметил, что ему будет оказана необходимая поддержка для привлечения к практической деятельности и повышения опыта в области управления. Как один из руководителей проекта, председатель правления ЗАО «AzerGold» подчеркнул, что на основе годичного индивидуального плана развития он будет тесно сотрудничать с победителем конкурса, делиться с ним своим опытом и, таким образом, помогать ему раскрыть свой потенциал.
Напомнив, что впервые в 2021 году в качестве одного из управленческих руководителей проекта он начал реализацию программы наставничества с победителем 1-го конкурса «Восхождение» Назимом Новрузовым, Закир Ибрагимов отметил, что за прошедший период с ним было налажено достаточно продуктивное сотрудничество в области планирования карьеры, эффективного управления, этических принципов и профессиональных стандартов, антикризисного менеджмента. Председатель Правления выразил уверенность в налаживании эффективного сотрудничества и с победителем второго конкурса «Восхождение».
Председатель правления ЗАО подчеркнул, что в соответствии с государственной молодежной политикой, основа которой была заложена Общенациональным Лидером Гейдаром Алиевым и успешно продолжающейся его достойным преемником господином Президентом Ильхамом Алиевым, сегодня в государственном управлении предпочтение отдается молодежи, делается справедливый выбор в связи с доверием ей важных обязанностей. Было отмечено, что именно в соответствии с этой политикой конкурс «Возрождение», учрежденный главой государства, имеет важное значение для выявления перспективных молодых людей с высоким уровнем управленческих навыков и интеллектуального уровня, принятия серьезных шагов в направлении их личностного развития, дальнейшего обогащения национального кадрового резерва.
Победитель конкурса Али Ахмедов выразил искреннюю благодарность за условия, созданные для его саморазвития благодаря изучению личного опыта председателя правления ЗАО «AzerGold» в рамках программы наставничества второго конкурса «Восхождение», и за теплый прием.
Напомним, что конкурс “Yüksəliş” («Восхождение») был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019. В конкурсе участвуют граждане Азербайджанской Республики в возрасте от 21 до 51 года, имеющие двухлетний опыт управления и высшее образование. Конкурс состоит из пяти этапов – регистрации, онлайн-отбора, очной встречи, полуфинального и финального стадий. Победители конкурса получают индивидуальный план развития на 1 год от наставников и грант на саморазвитие в размере 20 000 манатов каждый.
Отметим, что 20 декабря 2022 года Президент Азербайджанской Республики подписал Распоряжение о проведении очередного, третьего по счету конкурса «Восхождение».