https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_6633dbe0238c5f961e19879e8_o.jpg
Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akarın dəvəti ilə qardaş ölkədə səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov "Qış təlimi - 2023" beynəlxalq təlimi çərçivəsində “Yüksək Səviyyəli Müşahidəçi Günü”ndə iştirak edib.
Əvvəlcə müdafiə nazirlərinə “Qış təlimi - 2023” təlimi barədə raport verilib. Ordu rəhbərləri yeni nəsil texnika və avadanlıqlarla tanış olub, təlimin maddi-texniki təminat hissəsinə baxış keçiriblər.
Sonra Azərbaycanla yanaşı iştirak edən digər 17 ölkənin hərbi qulluqçuları sərt iqlim və çətin relyef şəraitində müxtəlif epizodlar üzrə tapşırıqların icrasını nümayiş etdiriblər.
Yekunda Türkiyənin milli müdafiə naziri H.Akar, Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Z.Həsənov, Gürcüstanın müdafiə naziri C.Burçuladze müşahidəçilər və digər rəsmi qonaqlar qarşısında çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, cari ilin 18 yanvar - 03 fevral tarixlərində keçirilən təlimdə ölkəmizi təmsil edən Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun hərbi qulluqçuları yüksək peşəkarlıq göstəriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_6633dbe0238c5f961e19879e8_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, who is on a visit to the fraternal country at the invitation of the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar, participated in the Distinguished Visitors Day held as part of the international exercises “Winter Exercises - 2023”.
First, the report on the “Winter Exercises - 2023” was presented to the defense ministers. The army leaders got acquainted with the equipment of the new generation, as well as inspected the exercises’ logistic unit.
Then the servicemen of Azerbaijan and 17 other participating countries demonstrated the fulfillment of tasks on various episodes in conditions of harsh climate and difficult terrain.
In the end, the Minister of National Defense of Türkiye, Mr. H. Akar, the Minister of Defense of Azerbaijan, Colonel General Z. Hasanov, and the Minister of Defense of Georgia, Mr. J. Burchuladze delivered speeches to the observers and other official guests.
It should be noted that the servicemen of the Combined Arms Army represented Azerbaijan with high professionalism during the exercises held from January 18 to February 03 of this year.