https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5ff68b3b45d336bf0ee24f737_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Cənubi Afrika Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə Cənubi Afrika Respublikası ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvləri - Milli Məclisin Səhiyyə komitəsinin sədri Əhliman Əmiraslanov, Hesablayıcı komissiyasının sədri Eldar Quliyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Keyptaun Beynəlxalq hava limanında nümayəndə heyətini Cənubi Afrika Respublikası Milli Assambleyasının vitse-spikeri David Ntombela, Azərbaycanın bu ölkədəki müvəqqəti işlər vəkili Yamin Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Cənubi Afrika Respublikasının parlamentində olacaq, ölkə rəsmiləri ilə bir sıra görüşlər keçirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_5ff68b3b45d336bf0ee24f737_o.jpg
Возглавляемая председателем Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой парламентская делегация прибыла в Южно-Африканскую Республику с официальным визитом.
В делегацию входят, кроме всех других, члены рабочей группы по межпарламентским связям с ЮАР – глава Комитета здравоохранения Милли Меджлиса Ахлиман Амирасланов и председатель Счётной комиссии Эльдар Гулиев.
По прибытию в международный аэропорт Кейптауна их встречали вице-спикер Национальной ассамблеи ЮАР Давид Нтомбела, посол Азербайджана в стране Ямин Джафаров и прочие официальные лица.
Следует сказать, что в ходе визита Сагиба Гафарова побывает в Южно-Африканском парламенте и проведёт ряд встреч с государственными чиновниками страны.