https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_c3fd6bbbb989934982b95ac8d_o.jpg
Xəbər verildiyi kimi, Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Cənubi Afrika Respublikasında rəsmi səfərdədir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan parlamentinin spikeri Cənubi Afrika Respublikasının Prezidenti Siril Ramafosanın xalqa müraciəti mərasimində iştirak edib. CAR parlamentinin hər iki palatasının birgə iclasından əvvəl keçirilən mərasimdə Siril Ramafosa ölkənin və rəhbərlik etdiyi hökumətin hədəfləri, qarşıda duran vəzifələr, xarici siyasi fəaliyyəti və digər prioritetlər barədə danışıb.
Prezidentin müraciəti başa çatdıqdan sonra parlamentarilər Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanı və tədbirdə iştirak edən digər parlament nümayəndə heyətlərinin rəhbərlərini salamlayıblar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_c3fd6bbbb989934982b95ac8d_o.jpg
As reported earlier, Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova is in the Republic of South Africa on an official visit now.
During it, the Speaker of the Azerbaijani Parliament has attended the public address of the RSA President Cyril Ramaphosa. At the ceremony that preceded a joint sitting of both chambers of the South African Parliament, President Ramaphosa spoke about the goals of the country and the government it leads, the challenges ahead, foreign policy and other priorities.
Parliamentarians greeted Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova and the heads of the other attending parliamentary delegations once the presidential address had been over.