https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_54decb3ebd2349194279adca2_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Rusiya Federasiyasına rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə Milli Məclisin sədr müavini Adil Əliyev, parlamentin komitə sədrləri Ziyafət Əsgərov, Bəxtiyar Əliyev, Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Nizami Səfərov, qrupun üzvləri Sevinc Hüseynova, Əminə Ağazadə, Milli Məclis Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Moskvanın “Vnukovo 2” hava limanında nümayəndə heyətini Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Dövlət Dumasının sədr müavini Aleksey Qardeyev, Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Polad Bülbüloğlu və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Dövlət Dumasının və Federasiya Şurasının sədrləri ilə görüşləri gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_54decb3ebd2349194279adca2_o.jpg
The parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova have arrived in the Russian Federation on an official visit.
Amongst the delegation members are Deputy Chair of the Milli Majlis Adil Aliyev, parliamentary committee chairmen Ziyafet Asgarov and Bakhtiyar Aliyev, the head of the Azerbaijan-Russia inter-parliamentary connexions working group Nizami Safarov, the group members Sevinj Huseynova and Amina Agazade and Chief of the Milli Majlis Staff Farid Hajiyev.
Those welcoming the delegation at the Vnukovo II airport of Moscow included Deputy Chairman of the RF Federal Assembly’s State Duma Alexey Gordeyev and the Azerbaijani ambassador in RF Polad Bulbuloglu.
This visit will see Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova meet with the Chairs of the State Duma of the Federal Assembly and the Federation Council. of the Russian Federation.