https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_54decb3ebd2349194279adca2_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti Rusiya Federasiyasına rəsmi səfərə gəlib.
Nümayəndə heyətinin tərkibinə Milli Məclisin sədr müavini Adil Əliyev, parlamentin komitə sədrləri Ziyafət Əsgərov, Bəxtiyar Əliyev, Azərbaycan-Rusiya parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Nizami Səfərov, qrupun üzvləri Sevinc Hüseynova, Əminə Ağazadə, Milli Məclis Aparatının rəhbəri Fərid Hacıyev və digər rəsmi şəxslər daxildirlər.
Moskvanın “Vnukovo 2” hava limanında nümayəndə heyətini Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Dövlət Dumasının sədr müavini Aleksey Qardeyev, Azərbaycanın bu ölkədəki səfiri Polad Bülbüloğlu və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Dövlət Dumasının və Federasiya Şurasının sədrləri ilə görüşləri gözlənilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_54decb3ebd2349194279adca2_o.jpg
Парламентская делегация под руководством председателя Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой прибыла в Российскую Федерацию с официальным визитом.
В делегацию входят зампредседателя Милли Меджлиса Адиль Алиев, главы парламентских комитетов Зияфет Аскеров и Бахтияр Алиев, руководитель рабочей группы по межпарламентским отношениям Азербайджан-Россия Низами Сафаров, члены этой группы Севиндж Гусейнова и Амина Агазаде, глава Аппарата Милли Меджлиса Фарид Гаджиев и прочие официальные лица.
Среди встречавших делегацию в московском аэропорту Внуково-2 были зампредседателя Госдумы Федерального Собрания РФ Алексей Гордеев и посол Азербайджана в Москве Полад Бюльбюльоглу.
В рамках визита ожидается встреча председателя Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой с председателями Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации и Совета Федерации.