https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_d47bc6271b3f534381a671256_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu (QDF) və “Azərlotereya” ASC-nin təşkilatçılığı ilə “Hər şey Qarabağ üçün” şüarı altında yeni layihəyə start verilib.
Layihənin təqdimatına həsr olunan tədbirdə Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev, millət vəkili, Fondun Müşahidə Şurasının üzvü Fatma Yıldırım, Xalq artisti, Fondun Müşahidə Şurasının üzvü Alim Qasımov, “Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Osman Karakuş, eləcə də QDF-nin donorları və partnyorları, televiziya və radio rəhbərləri, dövlət qurumlarının əməkdaşları və media nümayəndələri iştirak ediblər.
İlk olaraq adıçəkilən qurumlar arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Memorandum çərçivəsində işğaldan azad edilən ərazilərin bərpasına və dirçəlişinə dəstək olmaq üçün birgə layihələrin həyata keçirilməsi, iki qurum arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi nəzərdə tutulur.
Tədbirin əvvəlində Prezident İlham Əliyevin işğaldan azad olunan ərazilərdə təməlini qoyduğu və açılışını etdiyi obyektlərə, ümumilikdə həmin ərazilərdə aparılan bərpa və quruculuq işlərinə həsr olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Daha sonra layihəyə həsr edilən “Nə şanslıyam?!” adlı videoçarxın və www.forkarabakh.az saytının təqdimatı olub.
https://www.youtube.com/watch?v=h-RduBDKFxg
Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev çıxış edərək Fondun işğaldan azad olunan ərazilərdə həyata keçirdiyi layihələrin icrasında donorların dəstəyinin əhəmiyyətini vurğulayıb və Fondla yaxından əməkdaşlıq edən bütün donorlara təşəkkürünü bildirib.
İdarə Heyətinin sədri qeyd edib ki, uzun müddət ərzində davam edəcək layihənin məqsədi işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə bərpa və yenidənqurma işlərinə dəstək vermək üçün ölkəmizdə insanlar arasında ianəçilik mədəniyyətinin təşviqi, daha çox insanın bu prosesə cəlb olunmasıdır:
“Layihə çərçivəsində “Azərlotereya” ASC tərəfindən keçirilən tirajlı lotereya (“Meqa 5/36”, “4+4” və “Super Keno”) biletlərinin satışından əldə edilən vəsaitin bir hissəsi Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə ediləcək. Belə ki, tirajlı lotereya bileti alan hər kəs bu xeyriyyə kampaniyasının iştirakçısı kimi yalnız uduş əldə etmək imkanı qazanmayacaq, həm də işğaldan azad edilən ərazilərin, doğma Qarabağımızın bərpasına dəstək olacaq. Dünyada bu cür təcrübələr kifayət qədər çoxdur. İstəyərdik ki, bu ənənə ölkəmizdə də geniş yayılsın və daha çox insan Qarabağın bərpasına töhfə versin”.
“Azərlotereya” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Osman Karakuş “Hər şey Qarabağ üçün” layihəsinin həmrəyliyimizin bariz nümunəsi olduğunu vurğulayıb.
“Nə şanslıyıq ki, Qarabağımızı birgə dirçəldirik” deyən Osman Karakuş da kampaniyanı yüksək qiymətləndirərək bu şanlı yolda vətəndaşlarımızı Fonda dəstək olmağa çağırıb. O, “Azərlotereya”nın bu amal uğrunda hər zaman çalışacağına və tezliklə Qarabağın ən inkişaf etmiş regionlar sırasında olacağına əminliyini ifadə edib.
Qeyd edək ki, “Hər şey Qarabağ üçün” layihəsi çərçivəsində ilk lotereyanın tirajı 8 noyabr - Zəfər Gününə təsadüf edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_d47bc6271b3f534381a671256_o.jpg
Дан старт новому проекту под девизом «Все для Карабаха», инициированному Фондом Возрождения Карабаха (ФВК) и ОАО «Азерлотерея».
В мероприятии, посвященном презентации проекта, приняли участие председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев, депутат парламента, член Наблюдательного совета Фонда Фатма Йылдырым, народный артист, член Наблюдательного совета ФВК Алим Гасымов, председатель Правления ОАО «Азерлотерея» Осман Каракуш, а также доноры и партнеры ФВК, руководители телевидения и радио, сотрудники государственных учреждений и представители СМИ.
Вначале между Фондом Возрождения Карабаха и «Азерлотереей» был подписан Меморандум о взаимопонимании, в рамках которого предусмотрена реализация совместных проектов и развитие сотрудничества, нацеленного на поддержку восстановления освобожденных от оккупации территорий.
Затем был продемонстрирован видеоролик, посвященный объектам, заложенным и введенным в эксплуатацию Президентом Ильхамом Алиевым на освобожденных от оккупации территориях, а также проводимым в Карабахском регионе реставрационно-строительным работам.
Далее была проведена презентация посвященного проекту видеоролика «Как мне повезло?!» и сайта www.forkarabakh.az.
https://www.youtube.com/watch?v=h-RduBDKFxg
В своем выступлении на мероприятии председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев подчеркнул важность донорской поддержки в реализации проектов, осуществляемых Фондом на территориях, освобожденных от оккупации, и выразил благодарность всем донорам, тесно сотрудничающим с Фондом.
Председатель Правления также отметил, что целью данного долгосрочного проекта является популяризация культуры донорства среди граждан нашей страны для поддержки работ по восстановлению и реконструкции, проводимых на освобожденных от оккупации территориях, равно как и вовлечение большего числа людей в этот процесс.
«В рамках проекта часть средств, полученных от продажи лотерейных билетов («Мега 5/36», «4+4» и «Супер Кено») ОАО «Азерлотерея», будут переданы в Фонд Возрождения Карабаха. Так, каждый купивший лотерейный билет и тем самым ставший участником этой благотворительной акции не только получит возможность выиграть приз, но и окажет поддержку восстановлению освобожденных от оккупации территорий - нашего родного Карабаха. В мире достаточно много примеров таких акций. Нам бы хотелось, чтобы эта традиция широко распространилась в нашей стране, чтобы больше людей внесли свой вклад в восстановление Карабаха», - сказал Рахман Гаджиев.
Председатель Совета директоров ОАО «Азерлотерея» Осман Каракуш, в свою очередь, подчеркнул, что проект «Все для Карабаха» является ярким примером солидарности азербайджанской нации.
«Нам повезло, что мы вместе возрождаем наш Карабах», - сказал Осман Каракуш, высоко оценив кампанию и призвав граждан поддержать Фонд в этом славном начинании. Он выразил уверенность, что «Азерлотерея» постоянно будет работать в этом направлении и в скором времени Карабах войдет в число наиболее развитых регионов Азербайджана.
Отметим, что первый розыгрыш лотереи в рамках проекта «Все для Карабаха» состоится 8 ноября - в День Победы.