https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f5ccb6425621e3d7976bbe617_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) 3 tələbəsi “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin təşkilatçılığı, Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə ali və peşə təhsili müəssisələrinin tələbələri üçün elan edilən 4-cü təqaüd proqramının qalibi olub.
Bunlar BDU-nun Geologiya fakültəsinin “Geologiya və geofizika mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kurs tələbələri Tural Murtuzov və Emin Zeynallı, Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsinin “Ekologiya” ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Günel Hacəliyevadır. Hər üç tələbə dövlət sifarişi əsasında təhsil alır.
“AzerGold” təqaüd proqramı peşə təhsilinin inkişafına töhfə vermək, müvafiq istiqamət üzrə ixtisaslı mütəxəssislər yetişdirmək və onların əmək bazarına uyğunlaşmasına dəstək olmaq məqsədi daşıyır. Sözügedən təqaüd proqramı 2021-ci ildən təsis edilib. 2024/2025-ci tədris ili üzrə 10 universitet və 2 peşə təhsili müəssisəsinin tələbəsi bu təqaüdə layiq görülüb. Bu günədək ümumilikdə ali təhsil üzrə 38, peşə təhsili üzrə isə 37 tələbə proqram çərçivəsində qalib olub və QSC-də istehsalat təcrübəsinə cəlb edilib.

https://innews.az/uploads/news/2025-03/_innews_f5ccb6425621e3d7976bbe617_o.jpg
Три студента Бакинского государственного университета (БГУ) стали победителями четвертой стипендиальной программы для студентов, организованной Закрытым акционерным обществом AzerGold при поддержке Министерства науки и образования. Это студенты геологического факультета Турал Муртузов и Эмин Зейналлы, а также студентка факультета экологии и почвоведения Гюнель Гаджалиева. Все трое обучаются на основе госзаказа.
Целью стипендиальной программы AzerGold является содействие развитию профессионального образования, поддержка подготовки квалифицированных специалистов и их адаптации на рынке труда. Программа учреждена в 2021 году. Данной стипендии в 2024/2025 учебном году удостоились 10 студентов университетов и 2 студента учреждений профессионального образования. На сегодняшний день 38 студентов вузов и 37 студентов профессионального образования стали победителями программы и прошли производственную практику в ЗАО.