https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_4239452484809a5ab10a2ea8f_o.jpg
"AZCON Holding" şirkətlərindən olan "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin (ADY) sədri Rövşən Rüstəmov Bakı Limanında Əfqanıstan Baş nazirinin iqtisadi məsələlər üzrə müavini Əbdül Qani Bəradərlə görüşüb.
Tərəflər Cənubi Asiya-Qafqaz-Avropa yükdaşıma coğrafiyasının genişləndirilməsi və Əfqanıstanın Orta Dəhliz başda olmaqla multimodal nəqliyyat şəbəkələrinə inteqrasiyasını müzakirə ediblər.
Əfqanıstan rəsmiləri Bakı Limanı vasitəsilə məhsulların ixracını sürətləndirməyə dəstək istəyib, ADY tərəfi isə əfqan mənşəli məhsulları Avropa bazarlarına çatdırmağa hazır olduğunu bildirib.

https://innews.az/uploads/news/2025-07/_innews_4239452484809a5ab10a2ea8f_o.jpg
ADY Chairman Rovshan Rustamov met with the Deputy Prime Minister of Afghanistan for Economic Affairs, Abdul Ghani Baradar, at the Baku Sea Port.
The parties discussed expanding the South Asia-Caucasus-Europe freight transportation geography and integrating Afghanistan into multimodal transport networks, including the Middle Corridor.
Afghan officials called for Baku’s support for accelerating the export of Afghan-made goods through the Baku Sea Port, while ADY stated its readiness to deliver these goods to European markets.