https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_16d378958ac25aa7102aa5579_o.jpg
Azərbaycanda futbolsevərlərin böyük maraqla gözlədiyi “Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turnirinin yeni mövsümündə iştirak üçün qeydiyyat başlayır.
Məlumat üçün bildirək ki, Qarabağ Dirçəliş Fondunun (QDF) təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçiriləcək turnirdə iştirak etmək istəyən komandaların qeydiyyatı 1 noyabr tarixinədək davam edəcək.
Dövlət qurumları və ölkəmizdə fəaliyyət göstərən şirkətlər Qarabağ Dirçəliş Fonduna 2000 manat ianə etməklə turnirdə iştirak edə bilərlər.
Qeyd olunmalıdır ki, turnirin püşkatma mərasimi 5 noyabr tarixində keçiriləcək, ilk turun oyunlarına isə 15 noyabrda start veriləcək.
Qarabağın bərpasına töhfə vermək, eyni zamanda insanlar arasında sağlam həyat tərzinin təbliği məqsədilə təşkil olunacaq turnirin reqlamentinə əsasən, qalib adı uğrunda mübarizədə 40 komandanın iştirakı nəzərdə tutulur.
Oyunlar əvvəlki turnirdə olduğu kimi Yasamal Royal Park ərazisində yerləşən “Sportster” minifutbol kompleksində keçiriləcək.
6 ay davam edəcək turnirdə ilk 3 yeri tutan komandaların futbolçuları və baş məşqçiləri müvafiq olaraq qızıl, gümüş və bürünc medalla yanaşı, xüsusi mükafatlarla təltif ediləcəklər. Bundan başqa turnirin ən yaxşı qapıçısı, bombardiri və ən yaxşı oyunçusuna (MVP) əlavə mükafatlar veriləcək.
Turnirin reqlamenti ilə daha ətraflı burada tanış olmaq mümkündür.
Xüsusilə qeyd olunmalıdır ki, turnirin ən önəmli xüsusiyyətlərindən biri onun xeyriyyə xarakteri daşımasıdır. Belə ki, turnirin keçirilməsindən əldə olunacaq vəsait işğaldan azad edilmiş ərazilərdə idman infrastrukturunun yaradılmasına yönəldiləcək.
Beləliklə, komandalar turnirdə iştirak etməklə yanaşı, həm də Qarabağın bərpasına töhfə vermiş olacaqlar.
Qeydiyyatla bağlı müraciət üçün bu linkə keçid etmək mümkündür:
Xatırladaq ki, keçən il ilk dəfə təşkil olunan “Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turnirində işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa və quruculuq işlərinə dəstək vermək üçün QDF-ə ianə edən dövlət qurumlarının və şirkətlərin komandaları (ümumilikdə 40 komanda) iştirak edib.
Turnirin sponsorları və iştirakçıları tərəfindən Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edilən 141.000 AZN vəsait Füzuli şəhərində salınacaq Füzuli Mərkəzi Parkının ərazisində idman meydançalarının tikintisinə yönəldiləcək.

https://innews.az/uploads/news/2025-09/_innews_16d378958ac25aa7102aa5579_o.jpg
Registration is now open for the new season of the “Revival Cup,” a charity football tournament eagerly awaited by football fans across Azerbaijan.
The tournament is organized by the Karabakh Revival Fund (KRF). Teams wishing to participate must complete their registration by November 1st.
State bodies and companies active in Azerbaijan may enter the tournament by making a 2,000 manat donation to the Karabakh Revival Fund.
The draw will take place on November 5, and the first round of matches will kick-off on November 15.
According to the tournament rules-which aim to support the restoration of Karabakh and promote a healthy lifestyle among people-40 teams will compete in the tournament.
Matches will, as before, be held at the “Sportster” mini‑football complex in the Yasamal Royal Park area.
The tournament lasts six months. Players and head coaches of the top three teams will be awarded gold, silver, and bronze medals, respectively, along with special prizes. In addition, separate awards will go to the best goalkeeper, the top scorer, and the most valuable player (MVP).
You can review the full tournament regulations here.
One of the tournament’s most important features is its charitable character. All proceeds will be used to build sports infrastructure in the territories liberated from occupation. In this way, teams will not only compete but also contribute directly to the revival of Karabakh.
You can register using this link:
Last year’s inaugural “Revival Cup” saw the participation of 40 teams representing state bodies and companies that donated to the Karabakh Revival Fund in support of reconstruction efforts in the liberated territories.
A total of 141,000 AZN donated by sponsors and participating teams was allocated to constructing sports fields in Fuzuli Central Park, in the city of Fuzuli.