https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_44e2ca1530cc25b4fc525b35a_o.jpg
Fəaliyyətində şəffaflıq, dürüstlük, hesabatlılıq kimi dəyərləri prioritet elan edən “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) daha bir mühüm beynəlxalq standart üzrə sertifikat əldə edib.
ISO 37001:2016 – Rüşvətxorluğa qarşı İdarəetmə Sistemləri üzrə beynəlxalq sertifikat akkreditə olunmuş müstəqil sertifikatlaşdırma qurumu tərəfindən cari ilin may-iyun aylarında keçirilmiş auditin nəticələrinə əsasən təqdim edilib. Qeyd edək ki, sözügedən sənəd Beynəlxalq Standartlaşdırma Təşkilatı - ISO (International Organization for Standardization) tərəfindən hazırlanıb və şirkətin antikorrupsiya fəaliyyətinin, rüşvətin aşkarlanması və qarşısının alınması üzrə idarəetmə sisteminin beynəlxalq standartlara uyğun qurulduğunu və işlədiyini təsdiqləyir.
Rüşvətxorluğa qarşı İdarəetmə Sistemləri üzrə beynəlxalq sertifikatın əldə olunması dövlət şirkəti üçün bir sıra strateji, hüquqi və reputasiya üstünlüklər qazandırmaqla, milli qanunvericiliyə və beynəlxalq antikorrupsiya konvensiyalarına uyğunluğu təmin edir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC beynəlxalq standartların tətbiqinə 2016-cı ildən başlayıb. Bu günədək Keyfiyyət İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 9001:2015, Peşə Sağlamlığı və Əməyin Təhlükəsizliyi İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 45001:2018 və Ətraf Mühiti İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 14001:2015 beynəlxalq sertifikatlar əldə edib. QSC-nin fəaliyyət sahələrinə uyğun olaraq, gələcəkdə digər beynəlxalq standartların da tətbiqi nəzərdə tutulur.

AzerGold CJSC, which prioritizes transparency, integrity, and accountability in its operations, has been awarded another significant international certificate.
Following a comprehensive audit conducted from May to June of 2025, the Company was awarded the ISO 37001:2016 – Anti Bribery Management System Certificate by an accredited independent certification institution. The Certificate, issued by the International Organization for Standardization (ISO), validates that AzerGold maintains an anti-corruption management system aligned with international standards.
Obtaining such a certificate provides the state-owned company with a range of strategic, legal, and reputational benefits, and enhances its compliance with both national legislation and international anti-corruption conventions.
Since 2016, AzerGold has been applying international standards. Hitherto, the Company has been awarded the following certificates:
- ISO 9001:2015 (Quality Management System),
- ISO 45001:2018 (Occupational Health and Safety Management System), and
- ISO 14001:2015 (Environmental Management System).
AzerGold CJSC plans to pursue further international certifications in accordance with its scope of activities.