https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_44e2ca1530cc25b4fc525b35a_o.jpg
Fəaliyyətində şəffaflıq, dürüstlük, hesabatlılıq kimi dəyərləri prioritet elan edən “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) daha bir mühüm beynəlxalq standart üzrə sertifikat əldə edib.
ISO 37001:2016 – Rüşvətxorluğa qarşı İdarəetmə Sistemləri üzrə beynəlxalq sertifikat akkreditə olunmuş müstəqil sertifikatlaşdırma qurumu tərəfindən cari ilin may-iyun aylarında keçirilmiş auditin nəticələrinə əsasən təqdim edilib. Qeyd edək ki, sözügedən sənəd Beynəlxalq Standartlaşdırma Təşkilatı - ISO (International Organization for Standardization) tərəfindən hazırlanıb və şirkətin antikorrupsiya fəaliyyətinin, rüşvətin aşkarlanması və qarşısının alınması üzrə idarəetmə sisteminin beynəlxalq standartlara uyğun qurulduğunu və işlədiyini təsdiqləyir.
Rüşvətxorluğa qarşı İdarəetmə Sistemləri üzrə beynəlxalq sertifikatın əldə olunması dövlət şirkəti üçün bir sıra strateji, hüquqi və reputasiya üstünlüklər qazandırmaqla, milli qanunvericiliyə və beynəlxalq antikorrupsiya konvensiyalarına uyğunluğu təmin edir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC beynəlxalq standartların tətbiqinə 2016-cı ildən başlayıb. Bu günədək Keyfiyyət İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 9001:2015, Peşə Sağlamlığı və Əməyin Təhlükəsizliyi İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 45001:2018 və Ətraf Mühiti İdarəetmə Sistemi üzrə İSO 14001:2015 beynəlxalq sertifikatlar əldə edib. QSC-nin fəaliyyət sahələrinə uyğun olaraq, gələcəkdə digər beynəlxalq standartların da tətbiqi nəzərdə tutulur.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_44e2ca1530cc25b4fc525b35a_o.jpg
Объявив прозрачность, честность и подотчетность приоритетными ценностями в своей деятельности, Закрытое акционерное общество (ЗАО) «AzerGold» получило еще один важный сертификат соответствия международным стандартам.
Международный сертификат ISO 37001:2016 — «Система антикоррупционного менеджмента» был выдан аккредитованным независимым органом по сертификации по результатам аудита, проведенного в мае–июне текущего года. Следует отметить, что данный документ, разработанный Международной организацией по стандартизации (ISO), подтверждает, что антикоррупционная деятельность компании и система управления по выявлению и предотвращению взяточничества построены и функционируют в соответствии с международными стандартами.
Получение международного сертификата по Системам антикоррупционного менеджмента дает государственной компании ряд стратегических, правовых и репутационных преимуществ, подтверждая соответствие национальному законодательству и международным антикоррупционным конвенциям.
Напомним, что ЗАО «AzerGold» начало внедрение международных стандартов с 2016 года. На сегодняшний день компания получила международные сертификаты по системе менеджмента качества ISO 9001:2015, системе менеджмента охраны труда и техники безопасности ISO 45001:2018 и системе экологического менеджмента ISO 14001:2015. В дальнейшем ЗАО планирует внедрение и других международных стандартов в соответствии с направлениями своей деятельности.