https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_55ff181f588093632819ce49d_o.jpg
Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlığın inkişafının fəal dəstəkçisi olan AccessBank, növbəti dəfə “Bizdən Biznesə” startap müsabiqəsinə start verdiyini elan edir. Layihə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) ilə tərəfdaşlıqda və rəqəmsal ödənişlər sahəsində qlobal lider Visa-nın dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Artıq ikinci dəfə keçiriləcək layihənin əsas məqsədi innovativ ideyaları olan şəxsləri öz bizneslərini qurmağa ruhlandırmaq, onlara həm maliyyə, həm də mentor dəstəyi təqdim etməklə sahibkarlıq ekosisteminin inkişafına töhfə verməkdir. “Bizdən Biznesə” müsabiqəsi innovasiya, sosial təsir və davamlı inkişaf prinsipləri əsasında qiymətləndiriləcək startaplar üçün yeni imkanlar qapısı açır.
Ümumi mükafat fondu 75 000 AZN təşkil edən layihə çərçivəsində I yerin qalibi 25 000 AZN, II yerin qalibi 20 000 AZN, III yerin qalibi isə 15 000 AZN məbləğində mükafat əldə edəcək. Bundan əlavə, Visa tərəfindən seçilən xüsusi layihəyə də 15 000 AZN məbləğində əlavə mükafat təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, ötən il baş tutan “Bizdən Biznesə” layihəsinin ümumi mükafat fondu 60 000 AZN təşkil edib. Bu il isə layihə daha geniş miqyasda və daha böyük dəstək paketilə həyata keçirilir.
Müsabiqənin mərhələləri aşağıdakı kimidir:
15 oktyabr-15 noyabr 2025 - Müraciətlərin qəbulu üçün son tarix
17-23 noyabr 2025 - Xüsusi komitə tərəfindən 20 uyğun biznes layihəsinin seçilməsi
24-30 noyabr 2025 - Seçilmiş layihələrin təqdimat mərhələsinə hazırlıq prosesi
2-15 dekabr 2025 - 10 finalçı layihənin müəyyənləşdirilməsi və təqdimata hazırlıq
22 dekabr 2025 - Qaliblərin mükafatlandırılma mərasimi
Daha ətraflı məlumat almaq üçün linkə keçid edin: https://www.accessbank.az/az/biznes/bizdenbiznese/
AccessBank innovativ ideyaların gerçəkləşməsinə və yeni bizneslərin yaranmasına dəstək missiyasını davam etdirir, gələcəyin sahibkarlarını bu təşəbbüsün bir parçası olmağa dəvət edir.

https://innews.az/uploads/news/2025-10/_innews_55ff181f588093632819ce49d_o.jpg
AccessBank, приверженный политике развития малого и среднего бизнеса в Азербайджане, объявляет о запуске второго конкурса стартапов “Bizdən Biznesə”. Проект реализуется в партнерстве с Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и при поддержке Visa — мирового лидера в сфере цифровых платежей.
Основная цель инициативы - вдохновить людей с инновационными идеями на создание собственного бизнеса, предоставить им финансовую и менторскую поддержку, а также внести вклад в развитие предпринимательской экосистемы страны. Конкурс “Bizdən Biznesə” открывает новые возможности для стартапов, которые будут оцениваться по критериям инновационности, социальной значимости и устойчивого развития.
Общий призовой фонд проекта составляет 75 000 AZN. Победитель конкурса получит 25 000 AZN, занявший второе место — 20 000 AZN, а третье место — 15 000 AZN. Кроме того, специальный приз от Visa в размере 15 000 AZN будет вручен проекту, выбранному компанией.
Отметим, что в прошлом году общий призовой фонд конкурса “Bizdən Biznesə” составлял 60 000 AZN. В этом году проект проводится в более широком масштабе и с расширенным пакетом поддержки.
Этапы конкурса:
15 октября - 15 ноября 2025 года - прием заявок
17-23 ноября 2025 года - отбор 20 наиболее перспективных проектов
24-30 ноября 2025 года - подготовка выбранных участников к этапу презентаций
2-15 декабря 2025 года - определение 10 финалистов и подготовка к финалу
22 декабря 2025 года - церемония награждения победителей
Для получения более подробной информации, перейдите по ссылке: https://www.accessbank.az/az/biznes/bizdenbiznese/
AccessBank продолжает миссию по поддержке инновационных идей и созданию новых бизнесов, приглашая будущих предпринимателей стать частью этой вдохновляющей инициативы.