https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_68a96fc03f2bd8ae6e597bd97_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ-nin müvəqqəti işlər vəkili Emi Karlon və ABŞ Dövlət Departamentinin Siyasətin Planlaşdırılması Ofisinin baş müşaviri Conatan Askonas ilə görüşüb.
Görüşdə qarşı tərəfə Orta Dəhlizin inkişafı üçün Azərbaycan tərəfindən görülmüş işlər barədə məlumat verilib. Bu istiqamətdə, eləcə də Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı iki ölkə arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda kibertəhlükəsizlik və süni intellekt sahələri üzrə tərəfdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_68a96fc03f2bd8ae6e597bd97_o.jpg
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with U.S. Chargé d’Affaires Amy Carlon and Senior Advisor at the U.S. Department of State’s Office of Policy Planning, Jonathan Askonas.
During the meeting, the U.S. side was briefed on the work carried out by Azerbaijan to advance the development of the Middle Corridor. The discussion focused on cooperation between the two countries in this area, as well as matters related to the Zangezur Corridor.
The sides also exchanged views on potential partnership in the fields of cybersecurity and artificial intelligence.