https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_68a96fc03f2bd8ae6e597bd97_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev ABŞ-nin müvəqqəti işlər vəkili Emi Karlon və ABŞ Dövlət Departamentinin Siyasətin Planlaşdırılması Ofisinin baş müşaviri Conatan Askonas ilə görüşüb.
Görüşdə qarşı tərəfə Orta Dəhlizin inkişafı üçün Azərbaycan tərəfindən görülmüş işlər barədə məlumat verilib. Bu istiqamətdə, eləcə də Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı iki ölkə arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Eyni zamanda kibertəhlükəsizlik və süni intellekt sahələri üzrə tərəfdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2025-11/_innews_68a96fc03f2bd8ae6e597bd97_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев встретился с временным поверенным в делах США Эми Карлон и главным советником Управления планирования политики Государственного департамента США Джонатаном Асконасом.
На встрече противоположной стороне была предоставлена информация о работе, проделанной азербайджанской стороной для развития Среднего коридора. Обсуждались вопросы сотрудничества двух стран в этом направлении, а также относительно Зангезурского коридора.
В то же время состоялся обмен мнениями о партнерстве в сферах кибербезопасности и искусственного интеллекта.