https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4fa6dfc0529be525a7dd465eb_o.jpg
27 noyabr 2025-ci il tarixində “mygov” platformasının 2 milyon istifadəçiyə çatması ilə bağlı təqdimat tədbiri keçirilib. Tədbir çərçivəsində platformanın inkişaf dinamikası, rəqəmsal xidmətlərin genişləndirilməsi və növbəti mərhələdə nəzərdə tutulan yeniliklər təqdim olunub.
İRİA-nın İdarə Heyətinin sədri Fərid Osmanov açılış nitqi ilə çıxış edib: “mygov” platforması qısa müddət ərzində 2 milyon vətəndaşın seçiminə çevrilərək rəqəmsal xidmətlərə olan yüksək etimadı və güclü tələbi nümayiş etdirib. Bu göstərici dövlət xidmətlərinə əlçatanlığın və şəffaflığın artırılması istiqamətində atılan addımların real nəticəsidir. Qarşıdakı mərhələdə də vətəndaşların gözləntilərinə uyğun olaraq innovativ, rahat və effektiv həllər təqdim etməyə davam edəcəyik”.
İRİA-nın Rəqəmsal məhsulların inkişafı departamentinin müdiri Emil Rüstəmov “mygov” platformasının əldə etdiyi nəticələr və inkişaf perspektivləri ilə bağlı ətraflı təqdimat nümayiş etdirib.
Tədbir çərçivəsində platformanın 2 milyonuncu istifadəçisi Bəsti Ağamalızadə xüsusi təltif olunaraq təbrik edilib. Rəqəmsal xidmətlərdən səmərəli şəkildə faydalanmaq, gündəlik işləri rahatlaşdırmaq, vaxt və resurslara qənaət etmək məqsədilə platformadan fəal istifadəyə çağırılıb.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin noyabr ayına olan göstəricilərə əsasən, “mygov”da istifadəçilərin sayı 2 milyonu ötüb. Cari ildə platformadan 1 milyondan çox vətəndaş qeydiyyatdan keçib. Bu isə ötən ilin sonu ilə müqayisədə iki dəfədən çox artım deməkdir. Platformadan mütəmadi istifadə edən, davamlı şəkildə sistemə daxil olan və rəqəmsal xidmətlərdən yararlanan aktiv istifadəçilərin sayı 800 min nəfərdir. Hazırda platformada ümumilikdə 400-dən çox rəqəmsal xidmət mövcuddur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4fa6dfc0529be525a7dd465eb_o.jpg
27 ноября 2025 года состоялось презентационное мероприятие по случаю достижения платформой mygov 2 миллионов пользователей. В рамках мероприятия была представлена динамика развития платформы, расширение цифровых услуг и запланированные на следующий этап новшества.
Председатель Агентства инноваций и цифрового развития (İRİA) Фарид Османов выступил с приветственной речью: «Платформа mygov за короткий период времени стала выбором 2 миллионов граждан, продемонстрировав высокое доверие и устойчивый спрос на цифровые услуги. Этот показатель является реальным результатом принятых мер по повышению доступности и прозрачности государственных услуг. На следующем этапе мы продолжим предлагать инновационные, удобные и эффективные решения, соответствующие ожиданиям граждан».
Заведующий департаментом разработки цифровых продуктов İRİA Эмиль Рустамов выступил с развернутой презентацией о достигнутых результатах и перспективах развития платформы mygov.
В рамках мероприятия была особо отмечена и награждена 2-миллионный пользователь платформы Басти Агамализаде. Был озвучен призыв активно использовать платформу для эффективного использования цифровых услуг, упрощения повседневной работы, экономии времени и ресурсов.
Отметим, что согласно данным на ноябрь 2025 года, количество пользователей mygov превысило 2 миллиона человек. В текущем году на платформе зарегистрировались более 1 миллиона граждан, что более чем в два раза превышает показатель конца прошлого года. Число активных пользователей, регулярно заходящих в систему и пользующихся цифровыми услугами, достигло 800 тысяч. Сегодня на платформе доступно свыше 400 цифровых услуг.