https://innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4fa6dfc0529be525a7dd465eb_o.jpg
27 noyabr 2025-ci il tarixində “mygov” platformasının 2 milyon istifadəçiyə çatması ilə bağlı təqdimat tədbiri keçirilib. Tədbir çərçivəsində platformanın inkişaf dinamikası, rəqəmsal xidmətlərin genişləndirilməsi və növbəti mərhələdə nəzərdə tutulan yeniliklər təqdim olunub.
İRİA-nın İdarə Heyətinin sədri Fərid Osmanov açılış nitqi ilə çıxış edib: “mygov” platforması qısa müddət ərzində 2 milyon vətəndaşın seçiminə çevrilərək rəqəmsal xidmətlərə olan yüksək etimadı və güclü tələbi nümayiş etdirib. Bu göstərici dövlət xidmətlərinə əlçatanlığın və şəffaflığın artırılması istiqamətində atılan addımların real nəticəsidir. Qarşıdakı mərhələdə də vətəndaşların gözləntilərinə uyğun olaraq innovativ, rahat və effektiv həllər təqdim etməyə davam edəcəyik”.
İRİA-nın Rəqəmsal məhsulların inkişafı departamentinin müdiri Emil Rüstəmov “mygov” platformasının əldə etdiyi nəticələr və inkişaf perspektivləri ilə bağlı ətraflı təqdimat nümayiş etdirib.
Tədbir çərçivəsində platformanın 2 milyonuncu istifadəçisi Bəsti Ağamalızadə xüsusi təltif olunaraq təbrik edilib. Rəqəmsal xidmətlərdən səmərəli şəkildə faydalanmaq, gündəlik işləri rahatlaşdırmaq, vaxt və resurslara qənaət etmək məqsədilə platformadan fəal istifadəyə çağırılıb.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin noyabr ayına olan göstəricilərə əsasən, “mygov”da istifadəçilərin sayı 2 milyonu ötüb. Cari ildə platformadan 1 milyondan çox vətəndaş qeydiyyatdan keçib. Bu isə ötən ilin sonu ilə müqayisədə iki dəfədən çox artım deməkdir. Platformadan mütəmadi istifadə edən, davamlı şəkildə sistemə daxil olan və rəqəmsal xidmətlərdən yararlanan aktiv istifadəçilərin sayı 800 min nəfərdir. Hazırda platformada ümumilikdə 400-dən çox rəqəmsal xidmət mövcuddur.

https://www.innews.az/uploads/news/2025-12/_innews_4fa6dfc0529be525a7dd465eb_o.jpg
On November 27, 2025, a presentation event was held to celebrate the “MyGov” platform reaching 2 million users. The event highlighted the platform’s growth, the expansion of digital services, and the innovations planned for the next phase.
Farid Osmanov, Chairman of IDDA’s Board, delivered the opening speech: “In a short time, the “MyGov” platform has become the choice of 2 million citizens, reflecting both strong trust in and high demand for digital services. This milestone is the result of measures taken to enhance accessibility and transparency in public services. Moving forward, we will continue to provide innovative, convenient, and effective solutions that meet citizens’ expectations.”
Emil Rustamov, Head of IDDA’s Digital Products Development Department, delivered a detailed presentation on the platform’s achievements and future development prospects.
At the event, the platform’s 2 millionth user, Basti Aghamalizade, was specially awarded and congratulated. Attendees were encouraged to actively use the platform to maximize the benefits of digital services, streamline daily tasks, and save time and resources.
As of November 2025, the number of users on “MyGov” has exceeded 2 million. More than 1 million citizens have registered on the platform this year alone, representing over a twofold increase compared to the end of last year. The number of active users—those who regularly log in and utilize digital services—stands at 800,000. Currently, the platform offers more than 400 digital services.