Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə təltif olunan dəmir yolu nəqliyyatı işçiləri və Bakı Metropoliteninin əməkdaşlarına dövlət mükafatlarının təqdim olunması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev təltif olunan sahə işçilərini təbrik edib, dövlət başçısına göstərdiyi diqqətə görə minnətdarlığını bildirib.
Məlumat üçün bildirək ki, Prezident İlham Əliyevin 13 oktyabr 2025-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Azərbaycanda dəmir yolu nəqliyyatının inkişafında səmərəli fəaliyyətinə görə 4 nəfər 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni, 15 nəfər “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
Prezident İlham Əliyevin 5 noyabr 2025-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Bakı Metropoliteninin inkişafında əldə etdikləri yüksək nailiyyətlərə və hərəkətin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə 1 nəfər 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeninə, 9 nəfər “Tərəqqi” medalına layiq görülüb.

A ceremony was held to present state awards to railway transport workers and employees of the Baku Metro who were honored by decrees of President Ilham Aliyev.
At the event, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev congratulated the award recipients and expressed his gratitude to the head of state for the attention shown to the sector’s employees.
It should be mentioned that pursuant to the Decree of President Ilham Aliyev dated October 13, 2025, for their effective contributions to the development of railway transport in Azerbaijan, four employees were awarded the 3rd Degree “Labor” Order, and fifteen employees received the “Taraggi” (Progress) Medal.
Under the Decree of President Ilham Aliyev dated November 5, 2025, in recognition of their outstanding achievements in the development of the Baku Metro and their effective work in ensuring traffic safety, one employee was awarded the 3rd Degree “Labor” Order, and nine employees received the “Taraggi” Medal.