Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə təltif olunan dəmir yolu nəqliyyatı işçiləri və Bakı Metropoliteninin əməkdaşlarına dövlət mükafatlarının təqdim olunması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev təltif olunan sahə işçilərini təbrik edib, dövlət başçısına göstərdiyi diqqətə görə minnətdarlığını bildirib.
Məlumat üçün bildirək ki, Prezident İlham Əliyevin 13 oktyabr 2025-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Azərbaycanda dəmir yolu nəqliyyatının inkişafında səmərəli fəaliyyətinə görə 4 nəfər 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni, 15 nəfər “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunub.
Prezident İlham Əliyevin 5 noyabr 2025-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Bakı Metropoliteninin inkişafında əldə etdikləri yüksək nailiyyətlərə və hərəkətin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə 1 nəfər 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeninə, 9 nəfər “Tərəqqi” medalına layiq görülüb.

Состоялась церемония вручения государственных наград работникам железнодорожного транспорта и сотрудникам Бакинского метрополитена, награжденным распоряжениями Президента Ильхама Алиева.
На мероприятии министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев поздравил награжденных работников сферы и выразил благодарность главе государства за проявленное внимание.
Отметим, что Распоряжением Президента Ильхама Алиева от 13 октября 2025 года за плодотворную деятельность в развитии железнодорожного транспорта в Азербайджане 4 человека были награждены орденом «Эмек» 3-й степени, 15 человек - медалью «Терегги».
Распоряжением Президента Ильхама Алиева от 5 ноября 2025 года за высокие достижения в развитии Бакинского метрополитена и эффективную деятельность в области обеспечения безопасности движения 1 человек был награжден орденом «Эмек» 3-й степени, 9 человек - медалью «Терегги».