https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_7c4b1ac19ffee19eb0e577050_o.jpg
“Həkimlərimizi tanıyın!” rubrikamızda Sizə peşəkarlığı ilə seçilən və pasiyentləri arasında böyük rəğbət qazanmış Mərkəzi Gömrük Hospitalının otorinolarinqoloqu, t.ü.f.d. Elvin Əzizovu təqdim edirik.
DR. ELVİN ƏZİZOV Mərkəzi Gömrük Hospitalında adenoidektomiya, tonzillektomiya, qulaq pərdəsinə parasentez boru yerləşdirilməsi, xarici qulağın plastikası, açıq və qapalı burun çəpər əyriliyi əməliyyatı, rinoplastika, burun polipləri və burun cibləri xroniki iltihablı xəstəliklərinin cərrahi yolla təmizlənməsi, boynun ön və yan divarının kistlərinin əməliyyatı, qırtlaq biopsiyaları və poliplərinin xaric edilməsi əməliyyatını həyata keçirir. Həkim barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün bu linkə daxil ola bilərsiniz: https://customshospital.az/elvin-azizov/.
Dr. Elvin Əzizov 2007-ci ildə Azərbaycan Tibb Universitetinin müalicə profilaktika fakültəsini bitirmiş, 2007-2009-cu illərdə Ukraynada Xarkov Diplomdansonrakı Tibb Akademiyasının otorinolarinqologiya kafedrasında ordinatura, 2010-2013-cü illərdə isə aspirantura təhsili almışdır. O, 2013-2015-ci illərdə Xarkov Diplomdansonrakı Tibb Akademiyasının otorinolarinqologiya kafedrasında uşaq otorinolarinqoloqu kimi fəaliyyət göstərmişdir.
Dr.Elvin Əzizov 2015-ci ildən Mərkəzi Gömrük Hospitalında həkim-otorinolarinqoloq kimi çalışır. O, 2014-cü ildə Ukraynanın paytaxtı Kiyev şəhərində A.S Kolomiyçenko adına Elmi Tədqiqat Otorinolarinqologiya İnstitutunda "Ağırlaşmış sinusitli xəstələrdə cərrahi müalicənin fotohemoterapiya istifadəsi ilə optimallaşdırılması" mövzusunda dissertasiya müdafiə edərək tibb üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır.
Daim öz üzərində işləyən, qabaqcıl təcrübəni öyrənərək öz işində tətbiq edən Dr. Elvin Əzizov 2012-ci ildə Ukrayna həkim-otorinolarinqoloaqların elmi-tibbi birliyinin "LOR orqanlarının xroniki iltihabi xəstəliklərinin müasir müalicə və diaqnostika metodları" adlı elmi-praktiki konfransında, 2019-cu ildə Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində burun boşluğu, paranazal sinusların və kəllə əsasının kadavra materialı üzərində endoskopik sinus cərrahiyyəsi kursunda iştirak etmişdir.

In the “Get to Know Our Doctors!” section, we are pleased to introduce Elvin Azizov, PhD, an otorhinolaryngologist at the Central Customs Hospital
In the “Get to Know Our Doctors!” section, we are pleased to introduce Elvin Azizov, PhD, an otorhinolaryngologist at the Central Customs Hospital In the “Get to Know Our Doctors!” section, we are pleased to introduce Elvin Azizov, PhD, an otorhinolaryngologist at the Central Customs Hospital
Within the “Get to Know Our Doctors!” series, we proudly present Elvin Azizov, PhD, an otorhinolaryngologist at the Central Customs Hospital, who stands out for his professionalism and enjoys great respect among his patients.
At the Central Customs Hospital, Dr. Elvin Azizov performs a wide range of surgical procedures, including adenoidectomy, tonsillectomy, myringotomy (paracentesis) with tympanostomy tube insertion, otoplasty of the external ear, open and closed septoplasty for deviated nasal septum, rhinoplasty, surgical removal of nasal polyps, surgical treatment of chronic inflammatory diseases of the paranasal sinuses, excision of cysts of the anterior and lateral neck, laryngeal biopsies, and removal of laryngeal polyps.
For more detailed information about the doctor, please visit the following link:
https://customshospital.az/elvin-azizov/
Dr. Elvin Azizov graduated in 2007 from the Faculty of General Medicine of Azerbaijan Medical University. From 2007 to 2009, he completed his residency, and from 2010 to 2013, his postgraduate (PhD) studies at the Department of Otorhinolaryngology of the Kharkiv Medical Academy of Postgraduate Education, Ukraine. Between 2013 and 2015, he worked as a pediatric otorhinolaryngologist at the same department.
Since 2015, Dr. Elvin Azizov has been working as an otorhinolaryngologist at the Central Customs Hospital. In 2014, in Kyiv, Ukraine, at the A.S. Kolomiychenko Research Institute of Otorhinolaryngology, he defended his dissertation entitled “Optimization of Surgical Treatment in Patients with Complicated Sinusitis Using Photohemotherapy” and was awarded the academic degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Medicine.
Continuously improving his professional skills and actively adopting advanced medical practices, Dr. Elvin Azizov participated in the 2012 scientific and practical conference of the Ukrainian Scientific and Medical Society of Otorhinolaryngologists entitled “Modern Methods of Diagnosis and Treatment of Chronic Inflammatory Diseases of ENT Organs”. In 2019, he also took part in a course on endoscopic sinus surgery on cadaveric material of the nasal cavity, paranasal sinuses, and skull base in Saint Petersburg, Russia.