https://innews.az/uploads/news/2026-01/_innews_7c4b1ac19ffee19eb0e577050_o.jpg
“Həkimlərimizi tanıyın!” rubrikamızda Sizə peşəkarlığı ilə seçilən və pasiyentləri arasında böyük rəğbət qazanmış Mərkəzi Gömrük Hospitalının otorinolarinqoloqu, t.ü.f.d. Elvin Əzizovu təqdim edirik.
DR. ELVİN ƏZİZOV Mərkəzi Gömrük Hospitalında adenoidektomiya, tonzillektomiya, qulaq pərdəsinə parasentez boru yerləşdirilməsi, xarici qulağın plastikası, açıq və qapalı burun çəpər əyriliyi əməliyyatı, rinoplastika, burun polipləri və burun cibləri xroniki iltihablı xəstəliklərinin cərrahi yolla təmizlənməsi, boynun ön və yan divarının kistlərinin əməliyyatı, qırtlaq biopsiyaları və poliplərinin xaric edilməsi əməliyyatını həyata keçirir. Həkim barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün bu linkə daxil ola bilərsiniz: https://customshospital.az/elvin-azizov/.
Dr. Elvin Əzizov 2007-ci ildə Azərbaycan Tibb Universitetinin müalicə profilaktika fakültəsini bitirmiş, 2007-2009-cu illərdə Ukraynada Xarkov Diplomdansonrakı Tibb Akademiyasının otorinolarinqologiya kafedrasında ordinatura, 2010-2013-cü illərdə isə aspirantura təhsili almışdır. O, 2013-2015-ci illərdə Xarkov Diplomdansonrakı Tibb Akademiyasının otorinolarinqologiya kafedrasında uşaq otorinolarinqoloqu kimi fəaliyyət göstərmişdir.
Dr.Elvin Əzizov 2015-ci ildən Mərkəzi Gömrük Hospitalında həkim-otorinolarinqoloq kimi çalışır. O, 2014-cü ildə Ukraynanın paytaxtı Kiyev şəhərində A.S Kolomiyçenko adına Elmi Tədqiqat Otorinolarinqologiya İnstitutunda "Ağırlaşmış sinusitli xəstələrdə cərrahi müalicənin fotohemoterapiya istifadəsi ilə optimallaşdırılması" mövzusunda dissertasiya müdafiə edərək tibb üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almışdır.
Daim öz üzərində işləyən, qabaqcıl təcrübəni öyrənərək öz işində tətbiq edən Dr. Elvin Əzizov 2012-ci ildə Ukrayna həkim-otorinolarinqoloaqların elmi-tibbi birliyinin "LOR orqanlarının xroniki iltihabi xəstəliklərinin müasir müalicə və diaqnostika metodları" adlı elmi-praktiki konfransında, 2019-cu ildə Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində burun boşluğu, paranazal sinusların və kəllə əsasının kadavra materialı üzərində endoskopik sinus cərrahiyyəsi kursunda iştirak etmişdir.

В рубрике «Знакомьтесь с нашими врачами!» мы представляем вам оториноларинголога Центрального Таможенного Госпиталя, доктора философии по медицине Эльвина Азизова
В рубрике «Знакомьтесь с нашими врачами!» мы представляем вам оториноларинголога Центрального Таможенного Госпиталя, доктора философии по медицине Эльвина Азизова В рубрике «Знакомьтесь с нашими врачами!» мы представляем вам оториноларинголога Центрального Таможенного Госпиталя, доктора философии по медицине Эльвина Азизова
В рубрике «Знакомьтесь с нашими врачами!» мы рады представить вам оториноларинголога Центрального Таможенного Госпиталя, доктора философии по медицине Эльвина Азизова, который отличается высоким профессионализмом и пользуется большим уважением среди пациентов.
Д-р Эльвин Азизов в Центральном Таможенном Госпитале выполняет следующие хирургические вмешательства: аденоидэктомию, тонзиллэктомию, парацентез барабанной перепонки с установкой шунта, пластику наружного уха, операции по коррекции искривления носовой перегородки (открытые и закрытые методы), ринопластику, хирургическое лечение носовых полипов и хронических воспалительных заболеваний околоносовых пазух, операции по удалению кист передней и боковой поверхности шеи, биопсии гортани и удаление полипов гортани.
Более подробную информацию о враче вы можете получить, перейдя по ссылке:
https://customshospital.az/elvin-azizov/.
Д-р Эльвин Азизов в 2007 году окончил лечебно-профилактический факультет Азербайджанского медицинского университета. В 2007–2009 годах проходил ординатуру, а в 2010–2013 годах — аспирантуру на кафедре оториноларингологии Харьковской медицинской академии последипломного образования (Украина). В 2013–2015 годах работал детским врачом-оториноларингологом на кафедре оториноларингологии Харьковской медицинской академии последипломного образования.
С 2015 года д-р Эльвин Азизов работает врачом-оториноларингологом в Центральном Таможенном Госпитале. В 2014 году в городе Киев (Украина) в Научно-исследовательском институте оториноларингологии имени А.С. Коломийченко он защитил диссертацию на тему «Оптимизация хирургического лечения пациентов с осложнённым синуситом с применением фотогемотерапии» и получил учёную степень доктора философии по медицине.
Постоянно совершенствуя свои знания, изучая и внедряя передовой опыт в практическую деятельность, д-р Эльвин Азизов в 2012 году принял участие в научно-практической конференции Научно-медицинского общества врачей-оториноларингологов Украины на тему «Современные методы лечения и диагностики хронических воспалительных заболеваний ЛОР-органов», а в 2019 году — в курсе эндоскопической синус-хирургии на кадаверном материале полости носа, околоносовых пазух и основания черепа, проходившем в городе Санкт-Петербург (Россия).