https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_46d4af9c76f964f59b2bc98a2_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov Dünya Bankının Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Ştefani Ştalmaysterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycanda qaz təchizatı sahəsində islahatlar, eləcə də tarif mexanizmləri ətrafında məsləhətləşmələr aparılıb.
Həmçinin Azərbaycanda metan emissiyalarının azaldılması səylərinin davam etdirilməsi, o cümlədən qaz infrastrukturunun modernləşdirilməsini dəstəkləmək üçün Dünya Bankı, eləcə də digər maliyyə qurumlarından əlavə potensial investisiya ayrılmasının perspektivləri nəzərdən keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_46d4af9c76f964f59b2bc98a2_o.jpg
Председатель правления Агентства по регулированию энергетических вопросов Азербайджана (AERA) Самир Ахундов встретился с делегацией во главе со Штефани Штальмайстер, страновым менеджером Всемирного банка по Азербайджану.
В ходе встречи стороны обсудили реформы газового сектора в Азербайджане, а также тарифные механизмы.
Также были рассмотрены текущие усилия по сокращению выбросов метана и перспективы возможного дополнительного инвестиционного финансирования со стороны Всемирного банка и других финансовых институтов для поддержки модернизации газовой инфраструктуры.