https://innews.az/uploads/news/2026-02/_innews_46d4af9c76f964f59b2bc98a2_o.jpg
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov Dünya Bankının Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Ştefani Ştalmaysterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycanda qaz təchizatı sahəsində islahatlar, eləcə də tarif mexanizmləri ətrafında məsləhətləşmələr aparılıb.
Həmçinin Azərbaycanda metan emissiyalarının azaldılması səylərinin davam etdirilməsi, o cümlədən qaz infrastrukturunun modernləşdirilməsini dəstəkləmək üçün Dünya Bankı, eləcə də digər maliyyə qurumlarından əlavə potensial investisiya ayrılmasının perspektivləri nəzərdən keçirilib.

Chairman of the Board of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) Samir Akhundov met with a delegation led by Stefanie Stallmeister, the World Bank Country Manager for Azerbaijan.
During the meeting, the sides held consultations on gas sector reforms in Azerbaijan, as well as tariff mechanisms.
The discussions also covered ongoing efforts to reduce methane emissions in Azerbaijan, as well as the prospects for potential follow-up investment financing from the World Bank and other financial institutions to support modernization of the gas infrastructure.