https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_13b298a9329f126af6ae1d4db_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Londonda “BlackRock” şirkətinin Maliyyə və Strateji İnvestorlar Qrupunun qlobal rəhbəri Çarlz Hatami ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən Davosda “BlackRock” və onun törəmə şirkəti “Global Infrastructure Partners” ilə imzalanmış Niyyət Memorandumu çərçivəsində əməkdaşlığın inkişafı məsələləri müzakirə edilib.
Həmçinin rəqəmsal infrastruktur, süni intellekt ekosistemi, regional məlumat mərkəzinin qurulması və hava nəqliyyatı infrastrukturuna investisiyaların cəlb edilməsi ilə əlaqədar birgə işlərin ilkin nəticələri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_13b298a9329f126af6ae1d4db_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел в Лондоне встречу с глобальным руководителем Группы по финансам и стратегическим инвесторам компании BlackRock Чарльзом Хатами.
На встрече были обсуждены вопросы развития сотрудничества в рамках Меморандума о намерениях, подписанного президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Давосе с BlackRock и ее аффилированной компанией Global Infrastructure Partners.
Также состоялся обмен мнениями о предварительных результатах совместной работы по привлечению инвестиций в цифровую инфраструктуру, экосистему искусственного интеллекта, создание регионального дата-центра и инфраструктуру воздушного транспорта.