https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f0dbefc9f6e6b2334427cee30_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyanın elm, innovasiya və texnologiyalar nazirinin müavini Baroness Lloyd ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan – Böyük Britaniya strateji tərəfdaşlığının yeni mərhələsi, xüsusilə süni intellekt, kibertəhlükəsizlik və rəqəmsal transformasiya sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Eyni zamanda Böyük Britaniya universitetləri ilə birgə proqramlar, təqaüdlər və rəqəmsal akademiyalar vasitəsilə insan kapitalının inkişafı, eləcə də süni intellekt üzrə data mərkəzlərinə investisiya istiqamətində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f0dbefc9f6e6b2334427cee30_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев провел встречу с заместителем министра науки, инноваций и технологий Великобритании Баронессой Ллойд.
На встрече обсуждался новый этап стратегического партнерства между Азербайджаном и Великобританией, в частности, возможности расширения сотрудничества в областях искусственного интеллекта, кибербезопасности и цифровой трансформации.
В то же время состоялся обмен мнениями об углублении сотрудничества с университетами Великобритании в области развития человеческого капитала посредством совместных программ, стипендий и цифровых академий, а также об инвестициях в дата-центры по искусственному интеллекту.