https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f0dbefc9f6e6b2334427cee30_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyanın elm, innovasiya və texnologiyalar nazirinin müavini Baroness Lloyd ilə görüş keçirib.
Görüşdə Azərbaycan – Böyük Britaniya strateji tərəfdaşlığının yeni mərhələsi, xüsusilə süni intellekt, kibertəhlükəsizlik və rəqəmsal transformasiya sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Eyni zamanda Böyük Britaniya universitetləri ilə birgə proqramlar, təqaüdlər və rəqəmsal akademiyalar vasitəsilə insan kapitalının inkişafı, eləcə də süni intellekt üzrə data mərkəzlərinə investisiya istiqamətində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_f0dbefc9f6e6b2334427cee30_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, met with Baroness Lloyd, the UK’s Parliamentary Under-Secretary of State for Science, Innovation and Technology and the Department for Business and Trade.
During the meeting, the parties discussed the new phase of the Azerbaijan–UK strategic partnership, particularly opportunities to expand cooperation in the fields of artificial intelligence, cybersecurity, and digital transformation.
They also exchanged views on further deepening cooperation in the development of human capital through joint programs with UK universities, scholarships, and digital academies, as well as on promoting investment in artificial intelligence data centers.