https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c520e28879389bf71339330e8_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyaya səfər çərçivəsində “Palantir” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycanla “Palantir” arasında milli məlumat inteqrasiyası, süni intellekt idarəçiliyi, kibertəhlükəsizlik və kritik infrastruktur monitorinqi sahələrində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Həmçinin yerli bacarıqların inkişafı, bilik transferi və “Palantir” platformalarının Afrikada tətbiqi üzrə Azərbaycanın potensial rolu barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_c520e28879389bf71339330e8_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках визита в Великобританию провел встречу с представителями компании Palantir.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества между Азербайджаном и компанией Palantir в сферах национальной интеграции данных, управления искусственным интеллектом, кибербезопасности и мониторинга критической инфраструктуры.
Также состоялся обмен мнениями о развитии местных навыков, трансфере знаний и потенциальной роли Азербайджана во внедрении платформ Palantir в Африке.