https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_ce5c53f35a4ff24d855ead22b_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyaya səfər çərçivəsində “ScaleAI” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycanla “ScaleAI” arasında süni intellektin tətbiqi, prioritet istifadə ssenarilərinin həyata keçirilməsi və ölkədə süni intellekt ekosisteminin inkişafı üzrə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Həmçinin qısa və uzunmüddətli mərhələlərdə süni intellekt layihələrinin miqyasının artırılması, yerli istedadların inkişafı və ekosistem tərəfdaşlıqlarının formalaşdırılması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_ce5c53f35a4ff24d855ead22b_o.jpg
Rashad Nabiyev, Minister of Digital Development and Transport, met with representatives of ScaleAI during his visit to the United Kingdom.
During the meeting, they discussed opportunities for cooperation between Azerbaijan and ScaleAI in the application of artificial intelligence, the implementation of priority use cases, and the development of the country’s AI ecosystem.
They also exchanged views on scaling AI projects in the short and long term, developing local talent, and building ecosystem partnerships.