https://innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_ce5c53f35a4ff24d855ead22b_o.jpg
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Böyük Britaniyaya səfər çərçivəsində “ScaleAI” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycanla “ScaleAI” arasında süni intellektin tətbiqi, prioritet istifadə ssenarilərinin həyata keçirilməsi və ölkədə süni intellekt ekosisteminin inkişafı üzrə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Həmçinin qısa və uzunmüddətli mərhələlərdə süni intellekt layihələrinin miqyasının artırılması, yerli istedadların inkişafı və ekosistem tərəfdaşlıqlarının formalaşdırılması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-03/_innews_ce5c53f35a4ff24d855ead22b_o.jpg
Министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев в рамках визита в Великобританию провел встречу с представителями компании ScaleAI.
В ходе встречи были обсуждены возможности сотрудничества между Азербайджаном и ScaleAI в области применения искусственного интеллекта, реализации приоритетных сценариев использования и развития экосистемы искусственного интеллекта в стране.
Также состоялся обмен мнениями по вопросам увеличения масштабов проектов в области искусственного интеллекта на краткосрочной и долгосрочной перспективе, развития местных талантов и формирования партнерских отношений в рамках экосистемы.