https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_340d8ef9c9531e3dca730364b_o.jpg
PAŞA Bank-ın sponsorluğu ilə keçirilən “Best Managed Companies Azerbaijan 2026” müsabiqəsinin 2-ci mərhələsi çərçivəsində təşkil olunan təlim sessiyaları uğurla yekunlaşıb.
Bu mərhələdə iştirakçı şirkətlər Deloitte və PAŞA Bank mütəxəssisləri ilə öz biznes modellərini daha dərindən təhlil etmək, güclü tərəflərini müəyyənləşdirmək və inkişaf istiqamətlərini daha dəqiq formalaşdırmaq imkanı əldə ediblər. Sessiyalar interaktiv müzakirələr və praktiki yanaşmalar əsasında həyata keçirilib.
Görüşlər zamanı şirkətlər dörd əsas meyar öz fəaliyyətlərini təqdim ediblər: strategiya, idarəetmə və təşkilati potensial, innovasiya və mədəniyyət, həmçinin maliyyə göstəriciləri. Onlarla yerli və beynəlxalq təcrübələr əsasında innovativ yanaşmalar paylaşılıb və dəyər yaradan müzakirə mühiti formalaşıb. Bundan əlavə, maliyyə performansının davamlılığı, istedadların cəlbi və inkişafı üçün yaradılan imkanlar və dayanıqlı biznes təşəbbüsləri müzakirə olunub.
Sessiyalar eyni zamanda şirkətlər üçün beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan yanaşmalarla tanış olmaq və idarəetmə keyfiyyətlərini daha da gücləndirmək baxımından mühüm platforma rolunu oynayıb.
Qeyd edək ki, “Best Managed Companies Azerbaijan” proqramı ölkənin qabaqcıl şirkətlərini müəyyənləşdirmək və onların dayanıqlı inkişafını dəstəkləmək məqsədi daşıyır.
“Best Managed Companies Azerbaijan 2026” müsabiqəsinin sponsorları PAŞA Bank və Deloitte Private, tərəfdaşları isə Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fondu, AmCham Azerbaijan, ADA Universiteti və İctimai Televiziyadır.
Müsabiqə Azərbaycanda 2021-ci ildən etibarən keçirilir. İndiyədək 50-yə yaxın şirkət iştirak edib, 10-dan çox şirkət isə “Best Managed Companies Azerbaijan” titulu ilə təltif olunub. Qaliblər sırasında Araz Supermarketlər şəbəkəsi, AVRORA Qrup, Azerconnect Group, Bridge Group of Companies, Embawood, NORM Sement (iki dəfə qalib), SƏBA, OBA Market, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu (iki il ardıcıl qalib), METAK (dörd il ardıcıl qalib və Qızıl Mükafat laureatı) və Azərsun Holdinq yer alır.

https://innews.az/uploads/news/2026-04/_innews_340d8ef9c9531e3dca730364b_o.jpg
The training sessions organized as part of the second stage of the “Best Managed Companies Azerbaijan 2026” competition, sponsored by PASHA Bank, have been successfully concluded.
At this stage, participating companies had the opportunity to work closely with experts from Deloitte and PASHA Bank to conduct a deeper analysis of their business models, identify their strengths, and more precisely define their development directions. The sessions were conducted through interactive discussions and practical approaches.
During the meetings, companies presented their operations across four key criteria: strategy, governance and organizational capabilities, innovation and culture, and financial performance. Innovative approaches based on both local and international best practices were shared, fostering a value-driven and engaging discussion environment. In addition, topics such as the sustainability of financial performance, talent attraction and development, and sustainable business initiatives were explored.
The sessions also served as an important platform for companies to gain exposure to international best practices and further strengthen their management capabilities.
It should be noted that the “Best Managed Companies Azerbaijan” program aims to identify leading companies in the country and support their sustainable development.
The sponsors of the “Best Managed Companies Azerbaijan 2026” competition are PASHA Bank and Deloitte Private, while its partners include the Azerbaijan Business Development Fund, AmCham Azerbaijan, ADA University, and Public Television.
The competition has been held in Azerbaijan since 2021. To date, nearly 50 companies have participated, with more than 10 companies awarded the “Best Managed Companies Azerbaijan” title. Winners include Araz Supermarkets, AVRORA Group, Azerconnect Group, Bridge Group of Companies, Embawood, NORM Cement (two-time winner), SƏBA, OBA Market, Veyseloglu Group of Companies (two consecutive wins), METAK (four-time winner and Gold Award laureate), and Azersun Holding.