2 iyun 2026-cı il tarixində "Bakı Enerji Həftəsi" çərçivəsində SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “Chevron” şirkətinin Avrasiya biznes bölməsinin idarəedici direktoru Derek Maqnes ilə görüşüb.
Görüşdə “Chevron” şirkətinin Azərbaycandakı uğurlu fəaliyyəti məmnunluqla qeyd olunub. "Bakı Enerji Həftəsi"nin açılış mərasimi çərçivəsində SOCAR ilə “Chevron” arasında imzalanmış sənədin əməkdaşlığın genişləndirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığı vurğulanıb və bu istiqamətdə görüləcək işlər nəzərdən keçirilib.
Söhbət zamanı şirkətlər arasında Azərbaycanda və digər ölkələrdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi imkanlarına və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

On 2 June 2026, within the framework of Baku Energy Week, SOCAR President Rovshan Najaf met with Derek Magness, Managing Director of the Eurasia Business Unit of Chevron Corporation.
During the meeting, satisfaction was expressed with Chevron’s successful operations in Azerbaijan. The parties highlighted the importance of the document signed between SOCAR and Chevron during the opening ceremony of Baku Energy Week in terms of expanding cooperation and reviewed the next steps to be undertaken in this regard.
The parties also exchanged views on opportunities for implementing joint projects in Azerbaijan and other countries, as well as on other issues of mutual interest.