https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d2a17a8ea79b4bb8394d46cbf_o.jpg
“EY Azərbaycan” tərəfindən beynəlxalq nüfuzlu “EY ilin iş adamı” (Ernst & Young) müsabiqəsinin final mərhələsi keçirildi.
Bu müsabiqə 30 ildən çoxdur ki, təsis edilib və dünyanın müxtəlif 150-dən çox ölkələrində keçirir.
Bu il müsabiqənin finalında sahibkarlıqda liderlik keyfiyyətləri nümayiş etdirən 13 güclü namizəd arasından seçilib. Final mərhələsinə keçid alan namizədlər arasında qalib iyun ayında Monakoda keçiriləcək “EY Dünya üzrə İlin iş adamı” müsabiqəsində beynəlxalq mərhələsində Azərbaycanı təmsil edərək dünyanın ən qabaqcıl iş adamları ilə mübarizə aparacaq.
Final mərhələsində CinemaPlus kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə “EY ilin iş adamı” müsabiqəsində “Sosial təsir” nominasiyası üzrə mükafata layiq görüldü.
Zaur Darabzadə qeyd etdi ki, “CinemaPlus” 2 illik pandemiya fasiləsindən sonra hesabat dövrünü xalis mənfəətlə bitirdi. O, kinoteatr kollektivi və tamaşaçılarının dəstəyi ilə bu mükafata layiq görüldüyünü vurğulayaraq, onlara təşəkkürünü bildirib.
Müsabiqənin qalibini biznes ictimaiyyətinin, dövlət şirkətlərinin top menecerlərinin və beynəlxalq maliyyə qurumlarının nümayəndələrindən ibarət müstəqil münsiflər heyəti seçib.
“EY İlin İş Adamı” öz cəmiyyətində, ölkəsində və dünyada həyat keyfiyyətini yaxşılaşdırmaq üçün çalışan, liderlik, uğur nümayiş etdirən şəxslərin və şirkətlərin sahibkarlıq nailiyyətlərini tanıyan qlobal bir proqramdır. “EY İlin İş Adamı” proqramında iştirak etməklə sahibkarlar öz həmkarları ilə əlaqə qura, bizneslərini böyütmək üçün yeni yollar kəşf edə, şirkət və komanda profillərini yüksəldə bilərlər.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d2a17a8ea79b4bb8394d46cbf_o.jpg
Завершился престижный конкурс «EY Предприниматель года» (Ernst & Young), проводимый компанией «EY Азербайджан».
Этот конкурс существует уже более 30 лет и имеет награды более, чем в 150 странах мира.
В этом году в финал конкурса были отобраны 13 сильных кандидатов, проявивших лидерские качества в предпринимательстве.
Победитель среди кандидатов, прошедших в финальный этап, будет представлять Азербайджан на международном этапе конкурса «EY World Entrepreneur Of The Year», который пройдет в июне в Монако и соревноваться с самыми инновационными бизнесменами мира.
На заключительном этапе Председатель Наблюдательного совета сети кинотеатров «CinemaPlus» Заур Дарабзаде был награжден премией в номинации «Социальное влияние» конкурса «EY Предприниматель года».
Заур Дарабзаде отметил, что «CinemaPlus» после 2-летнего перерыва в связи с пандемией закончил отчётный период с прибылью. Он также поблагодарил коллектив кинотеатра и зрителей, при поддержке которых «CinemaPlus» удостоился этой награды.
Победителя конкурса определило независимое жюри, состоящее из видных представителей деловых кругов и международных финансово-кредитных организаций.
«Предприниматель года» – первая глобальная программа в своем роде, которая отмечает тех, кто создает и ведет успешный, растущий и динамичный бизнес, признавая их в рамках региональных, национальных и глобальных программ.