https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d2a17a8ea79b4bb8394d46cbf_o.jpg
“EY Azərbaycan” tərəfindən beynəlxalq nüfuzlu “EY ilin iş adamı” (Ernst & Young) müsabiqəsinin final mərhələsi keçirildi.
Bu müsabiqə 30 ildən çoxdur ki, təsis edilib və dünyanın müxtəlif 150-dən çox ölkələrində keçirir.
Bu il müsabiqənin finalında sahibkarlıqda liderlik keyfiyyətləri nümayiş etdirən 13 güclü namizəd arasından seçilib. Final mərhələsinə keçid alan namizədlər arasında qalib iyun ayında Monakoda keçiriləcək “EY Dünya üzrə İlin iş adamı” müsabiqəsində beynəlxalq mərhələsində Azərbaycanı təmsil edərək dünyanın ən qabaqcıl iş adamları ilə mübarizə aparacaq.
Final mərhələsində CinemaPlus kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə “EY ilin iş adamı” müsabiqəsində “Sosial təsir” nominasiyası üzrə mükafata layiq görüldü.
Zaur Darabzadə qeyd etdi ki, “CinemaPlus” 2 illik pandemiya fasiləsindən sonra hesabat dövrünü xalis mənfəətlə bitirdi. O, kinoteatr kollektivi və tamaşaçılarının dəstəyi ilə bu mükafata layiq görüldüyünü vurğulayaraq, onlara təşəkkürünü bildirib.
Müsabiqənin qalibini biznes ictimaiyyətinin, dövlət şirkətlərinin top menecerlərinin və beynəlxalq maliyyə qurumlarının nümayəndələrindən ibarət müstəqil münsiflər heyəti seçib.
“EY İlin İş Adamı” öz cəmiyyətində, ölkəsində və dünyada həyat keyfiyyətini yaxşılaşdırmaq üçün çalışan, liderlik, uğur nümayiş etdirən şəxslərin və şirkətlərin sahibkarlıq nailiyyətlərini tanıyan qlobal bir proqramdır. “EY İlin İş Adamı” proqramında iştirak etməklə sahibkarlar öz həmkarları ilə əlaqə qura, bizneslərini böyütmək üçün yeni yollar kəşf edə, şirkət və komanda profillərini yüksəldə bilərlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_d2a17a8ea79b4bb8394d46cbf_o.jpg
The prestigious competition entitled “EY Entrepreneur of the Year” (Ernst & Young), held by EY Azerbaijan, has come to an end.
This competition has existed for more than 30 years and has awards in more than 150 countries around the world.
This year, 13 strong candidates who have shown leadership qualities in entrepreneurship were selected for the final of the competition.
The winner among the candidates who made it to the final stage will represent Azerbaijan at the international stage of the EY World Entrepreneur Of The Year competition, which will be held in June in Monaco and compete with the most innovative businessmen in the world.
At the final stage, Zaur Darabzadeh, Chairman of the Supervisory Board of the CinemaPlus cinema chain, was awarded the Social Impact award in the competition entitled “EY Entrepreneur of the Year”.
Zaur Darabzadeh noted that “CinemaPlus”, after a 2-year break due to the pandemic, ended the reporting period with a profit. He also thanked the staff of the cinema and the audience, with whose support “CinemaPlus” received this award.
The winner of the competition was determined by an independent jury consisting of prominent representatives of the business community and international financial and credit organizations.
“Entrepreneur of the Year” is the first global program of such kind that recognizes those who create and run successful, growing and dynamic businesses by recognizing them through regional, national and global programs.