https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_838d28197e2f086d33924187b_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tətbiqi-riyaziyyat və kibernetika fakültəsində Kompüter elmləri ixtisasının Kompüter elmləri və texnologiyaları ixtisaslaşması üzrə “SABAH magistratura” laboratoriyasının açılışı olub.
İxtisaslaşma üzrə tədris planına uyğun olaraq laboratoriyada dərslər və təlimlər keçiriləcək, o cümlədən magistrantlar tərəfindən elmi-tədqiqat işləri aparılacaq.
Qeyd edək ki, SABAH qrupları üzrə Kompüter elmləri və texnologiyaları ixtisaslaşmasına 2021/2022-ci tədris ilində 51, 2022/2023-cü tədris ilində 49 nəfər qəbul olunub. 2022/2023-cü tədris ilində 45 nəfər bu ixtisaslaşma üzrə magistr dərəcəsi alıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-03/_innews_838d28197e2f086d33924187b_o.jpg
На факультете прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета (БГУ) по специализации «Компьютерные науки и технологии» открыта лаборатория «Магистратура SABAH».
В лаборатории будут проводиться занятия и тренинги, в том числе магистранты будут вести научно-исследовательские работы.
Следует отметить, что на специализацию «Компьютерные науки и технологии» в группы SABAH в 2021/2022 учебном году был принят 51 человек, в 2022/2023 учебном году – 49 человек. В 2022/2023 учебном году степень магистра по данной специализации получили 45 человек.