Bakı, 21 aprel: “Gənclik Mall” TM-də yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Qazaxıstan istehsalı olunan “Maço kimi” romantik komediya filminin premyeradan öncə mətbuat nümayişi keçirilib.
Jurnalistlər gərgin iş günündən sonra çoxlu pozitiv emosiyalar aldılar.
Filmin rejissoru Bakıcan Ciyenallı.
Baş rollarda Dastan Orazbekov, Kamşat Joldıbayeva və Abunasır Serikov.
Müddəti 100 dəqiqə. Yaş həddi 14+
Film haqqında qısa məlumat: Stomatoloq Damir çoxdan gözlənilən təklif alır: ABŞ-ın nüfuzlu tibb mərkəzində iş. Ancaq anası onu seçim qarşısında qoyur - ya ailə qurub gələcək həyat yoldaşı ilə uçub gedir, ya da ölkədə qalır. Damir xəstəsindən öyrənir ki, müəyyən bir tanışlıq agentliyi var və orada pikap məşqçisi Ardak ona kömək etməyə hazırdır. O, belə çətin işin öhdəsindən gələcəkmi? Axı Damirin, cəmi 2 ay vaxtı var.
Tədbirin təşkilində “Etiler” restoranı, “Light in Black” kreativ şirkəti və Şeh Su dəstək göstəriblər.
Qeyd etmək istəyirik ki, “Maço kimi” filmi yalnız “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunur.
“CinemaPlus” kinoteatrı hər zaman sizlərə xoş sürprizlər etmək və kino dünyasında olan ən son premyeralar ilə sevindirməyə hazırdır!

https://www.innews.az/uploads/news/2022-04/_innews_d381b74dbfb86980662361112_o.jpg
Баку, 21 апреля: В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall» прошёл предпремьерный пресс показ романтической комедии производства Казахстан - «Почти мачо».
Журналисты получили положительные эмоции и позитив, после напряженного рабочего дня.
Режиссёр Бакыджан Джиеналлы.
В главных ролях: Дастан Оразбеков, Камшат Жолдыбаева и Абунасыр Сериков.
Продолжительность 100 минут. Возрастное ограничение 14+
Коротко о фильме: Стоматолог Дамир получает долгожданное предложение: работа в престижном медицинском центре в США. Но его мать ставит его перед выбором - либо он женится и улетает вместе с будущей женой, либо он остается в стране. Дамир узнает от своего пациента, что существует некое агентство знакомств, и именно там ему готов помочь пикап-тренер Ардак. Справится ли он с такой сложной задачей? Ведь у него всего лишь 2 месяца.
Поддержку в организации мероприятия оказали: ресторан «Etiler», креативная компания «Light in Black» и Şeh Su.