https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_b559daab1c9354e65e1dcae84_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev Vyetnam-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının rəhbəri, Vyetnamın Audit Palatasının sədr müavini Dang The Vinhlə görüşüb. Azərbaycanda səfərdə olan qonaq eyni zamanda BDU-nun Hüquq fakültəsinin məzunudur.
Rektor Elçin Babayev BDU məzunlarının Universitetin şərəfli tarixinin bir parçası olduğunu bildirib. Qeyd edib ki, Azərbaycanla Vyetnam dost ölkələr sayılır, iki ölkə arasında əlaqələr yüksələn xətlə inkişaf edir. Bu əlaqələrin inkişaf etdirilməsində təhsil, elm əlaqələri xüsusi önəm daşıyır. Rektor iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafında Azərbaycanda və Vyetnamda təhsil almış məzunların da rolunun olduğunu bildirib.
Vyetnam-Azərbaycan Dostluq Assosiasiyasının rəhbəri, Vyetnamın Audit Palatasının sədr müavini Dang The Vinh görüşə görə təşəkkürünü bildirib, tələbəlik illərini xatırlayıb. O qeyd edib ki, indiyədək 4000-dək vyetnamlı Azərbaycanda təhsil alıb. Rəhbərlik etdiyi Assosiasiyanın fəaliyyəti barədə məlumat verən qonaq rektor Elçin Babayevi Vyetnama dəvət edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-05/_innews_b559daab1c9354e65e1dcae84_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с главой Ассоциации дружбы Вьетнам-Азербайджан, заместителем председателя Счетной палаты Вьетнама Данг Тхе Винхом. Гость является выпускником юридического факультета БГУ.
Ректор Эльчин Бабаев сказал, что выпускники БГУ являются частью славной истории университета. Оратор отметил, что Азербайджан и Вьетнам считаются дружественными странами, и отношения между двумя странами развиваются по восходящей линии. В развитии этих отношений особое значение имеют образовательные и научные связи. Ректор сказал, что вьетнамские выпускники вузов Азербайджана вносят свой вклад в развитии отношений между двумя странами.
Глава Ассоциации дружбы Вьетнам-Азербайджан Данг Тхе Винх вспомнил свои студенческие годы в БГУ. Гость отметил, что в Азербайджане получили образование до 4 тысяч вьетнамцев. Проинформировав о деятельности возглавляемой им Ассоциации, гость пригласил ректора Эльчина Бабаева посетить Вьетнам.