https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_ccca69f6dc94981cac51857e4_o.jpg
İşğaldan azad olunan ərazilərin bərpası və yenidən qurulması tədbirlərinə dəstək göstərilməsi məqsədilə Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən Qarabağ Dirçəliş Fonduna 200 000 AZN (iki yüz min) məbləğində ianə edilib.
Qarabağ Dirçəliş Fondu bu nəcib addım üçün Daxili İşlər Nazirliyinə təşəkkür edir və hər kəsi işğaldan azad olunan ərazilərə dəyən zərərin aradan qaldırılması, bərpası və yenidən qurulması, habelə dayanıqlı iqtisadiyyata və yüksək rifaha malik regiona çevrilməsi istiqamətində görülən işlərə dəstək olmağa dəvət edir.
Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun 44 günlük Vətən müharibəsində qazandığı şanlı qələbə Qarabağın uzun illər davam edən işğalına son qoydu. Azərbaycan dövlətinin tarixində əbədi qalacaq bu Qələbə ölkəmizdə həmrəyliyin və birliyin möhkəmlənməsində yeni reallıq yaratdı. Həmvətənlərimizin etdiyi ianələr işğaldan azad edilən ərazilərin bərpası və yenidən qurulması, eyni zamanda Ermənistanın təcavüzü nəticəsində evlərini tərk etmiş 1 milyondan çox azərbaycanlı məcburi köçkünün öz doğma yurdlarına qayıtması prosesini sürətləndirməyə imkan yaradacaq.
Qarabağ Dirçəliş Fondu yarandığı gündən etibarən minlərlə həmvətənimiz, yüzlərlə şirkət Qarabağın dirçəlişi kimi mühüm bir dəyər ətrafında birləşmək, bu istiqamətdə görülən işlərə dəstək olmaq məqsədilə birlik nümayiş etdirərək könüllülük prinsipi əsasında QDF-ə ianə edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-05/_innews_ccca69f6dc94981cac51857e4_o.jpg
Министерство внутренних дел пожертвовало 200 000 (двести тысяч) манатов в Фонд возрождения Карабаха в рамках поддержки мероприятий по восстановлению и реконструкции освобожденных от оккупации территорий.
Фонд возрождения Карабаха выражает благодарность Министерству внутренних дел за этот благородный шаг и призывает всех поддержать работы по реконструкции и восстановлению, ликвидации ущерба, нанесенного освобожденным территориям, а также работы, направленные на превращение этих земель в регион с устойчивой экономикой и высоким уровнем благосостояния.
Славная победа, одержанная в 44-дневной Отечественной войне отважной азербайджанской армией под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, положила конец длительной оккупации Карабаха. Эта Победа, которая навсегда останется в истории Азербайджанского государства, создала новую реальность, способствующую укреплению солидарности и единства в нашей стране. Пожертвования наших соотечественников ускорят процесс восстановления и реконструкции освобожденных территорий и возвращения более 1 миллиона азербайджанцев, ставших вынужденными переселенцами в результате армянской агрессии.
С момента создания Фонда возрождения Карабаха тысячи наших соотечественников и сотни компаний продемонстрировали свою солидарность и совершили добровольные пожертвования в ФВК, тем самым сплотившись под знаменем возрождения Карабаха и поддержав работу, проделанную в этом направлении.