https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_345f0e95faa042821c6d9fe76_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında imzalanan 2023-cü il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin bir qrup nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzini, Hərbi İdarəetmə İnstitutunun Hərb Oyunları Mərkəzini ziyarət ediblər. Nümayəndə heyətinə mərkəzlərin tarixi və fəaliyyəti barədə geniş brifinq təqdim olunub. Qonaqlar burada yaradılan şərait ilə tanış olub, keçirilən tədris prosesini izləyiblər.
Sonra qazaxıstanlı nümayəndələr Əməliyyat (Komando) hərbi hissələrinin birinə gəliblər. Qonaqlara hərbi hissənin döyüş yolu və şəxsi heyətin hazırlıq prosesi haqqında ətraflı brifinq təqdim edilib.
Nümayəndə heyəti burada hərbi qulluqçular üçün yaradılan şərait və döyüş texnikası ilə tanış olub, hərbi hissənin təlim mərkəzində komandoların nümunəvi çıxışlarını izləyib.

Kazakh delegation is visiting Azerbaijan - VIDEO
In accordance with the bilateral military cooperation program between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Kazakhstan for 2023, a group of military personnel of the Ministry of Defense of Kazakhstan is on a visit to Azerbaijan.
As part of the visit, the guests visited the Training and Educational Center of the Azerbaijan Army and the Center for War Games of the Military Administration Institute. An extensive briefing about the history and activities of the centers was presented to the delegation. The guests got acquainted with the created conditions and watched the educational process.
Then the Kazakh delegation attended one of the Operations Commando units. They were given a detailed briefing on the combat path of the military unit and the training process of its military personnel.
The delegation got acquainted with the conditions created for military personnel and combat equipment, and watched exemplary performances of commandos in the training center of the military unit.