https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_345f0e95faa042821c6d9fe76_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Qazaxıstan Respublikası arasında imzalanan 2023-cü il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin bir qrup nümayəndə heyəti ölkəmizdə səfərdədir.
Səfər çərçivəsində qonaqlar Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzini, Hərbi İdarəetmə İnstitutunun Hərb Oyunları Mərkəzini ziyarət ediblər. Nümayəndə heyətinə mərkəzlərin tarixi və fəaliyyəti barədə geniş brifinq təqdim olunub. Qonaqlar burada yaradılan şərait ilə tanış olub, keçirilən tədris prosesini izləyiblər.
Sonra qazaxıstanlı nümayəndələr Əməliyyat (Komando) hərbi hissələrinin birinə gəliblər. Qonaqlara hərbi hissənin döyüş yolu və şəxsi heyətin hazırlıq prosesi haqqında ətraflı brifinq təqdim edilib.
Nümayəndə heyəti burada hərbi qulluqçular üçün yaradılan şərait və döyüş texnikası ilə tanış olub, hərbi hissənin təlim mərkəzində komandoların nümunəvi çıxışlarını izləyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_345f0e95faa042821c6d9fe76_o.jpg
В соответствии с программой двустороннего военного сотрудничества на 2023 год, подписанной между Азербайджанской Республикой и Республикой Казахстан, делегация Министерства обороны Республики Казахстан находится с визитом в нашей стране.
В рамках визита гости посетили Учебно-тренировочный центр Азербайджанской Армии, Центр военных игр Института военного управления. Делегации был представлен обширный брифинг об истории и деятельности центров. Гости ознакомились с созданными здесь условиями, понаблюдали за учебным процессом.
Затем казахская делегация прибыла в одну из воинских частей коммандос. Гостям был представлен подробный брифинг о боевом пути воинской части и процессе подготовки личного состава.
Делегация ознакомилась с условиями, созданными для военнослужащих, и боевой техникой, понаблюдала за показательными выступлениями коммандос в учебном центре воинской части.