https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_e5f766a4cb5a9873f58f87fe8_o.jpg
Bu münasibətlə “Amburan Mall” Ticarət Mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında aztəminatlı ailələrdən olan 70-ə yaxın azyaşlını “Super Mario qardaşları kinoda” animasiya filminə baxmağa dəvət edib. Cizgi filminin nümayişindən sonra uşaqlara hədiyyələr verilib.
Bayram şənliyində “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə və “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin həmtəsisçisi Adnan Əhmədzadə iştirak ediblər.
“CinemaPlus komandası həmişə olduğu kimi, bu gün də uşaqları sevindirmək qərarına gəlib. Biz aztəminatlı ailələrdən olan uşaq və yeniyetmələri şam yeməyinə dəvət etdik və birlikdə cizgi filminə baxdıq. Yeri gəlmişkən, dəvət olunan uşaqların çoxu əvvəllər heç vaxt kinoteatrda olmayıblar”, - deyə Zaur Darabzadə bildirib.
Nümayişin sonunda böyük sevinc hissi yaşayan uşaqlar kino zalını alqışlara qərq ediblər. Daha sonra isə onlara hədiyyələr təqdim olunub.
“Bu gün bəyəndiyim saysız-hesabsız şeyləri sadalaya bilərəm. Hər şey gözlədiyimdən də yaxşı keçdi”, - deyə 10 yaşlı Şəfəq Cəlilova bildirib.
O, bütün uşaqları bayram münasibəti ilə təbrik edib:
“Dünyanın bütün uşaqlarına təhsil və dərslərində uğurlar arzulayıram. Mən özüm də məktəbdə yaxşı oxuyuram və müəllimlərin mənə verdikləri tapşırıqlardan daha çoxunu yerinə yetirməyə çalışıram”.
Şəfəq qeyd edib ki, gələcək peşəsi ilə bağlı artıq çoxdan qərar verib və arzusu öz salonunu açmaqdır.
13 yaşlı Oruc Əhmədlinin də əsas arzusu hər hansı peşəyə yiyələnməkdir. Gələcəkdə fəaliyyətini avtomobillərlə əlaqələndirmək istəyir:
“Bu gün heyrətamiz bir gün idi, hər şeyi tam bəyəndim. Bütün uşaqları bayram münasibətilə təbrik edirəm və onlara bu həyatda mümkün qədər çox maraqlı şeylər görmələrini arzulayıram”.
Uşaqların müəllimi bu günə görə tədbirin təşkilatçılarına təşəkkür edib:
“Hər şey əla keçdi, uşaqlar üçün əsl bayram idi, onların necə xoşbəxt olduqlarını təbəssümlərindən görmək olar”.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_e5f766a4cb5a9873f58f87fe8_o.jpg
В честь этого события сеть кинотеатров CinemaPlus, расположенный Торговом центре Amburan Mall, пригласила около 70 детей из малоимущих семей на просмотр мультфильма «Братья Супер Марио в кино». В конце просмотра мультфильма детям были вручены подарки.
На празднике присутствовал председатель Наблюдательного совета сети кинотеатров CinemaPlus Заур Дарабзаде и соучредитель сети кинотеатров CinemaPlus Аднан Ахмедзаде.
«Сегодня команда CinemaPlus, как всегда, решила порадовать детей. Мы пригласили детей и подростков из малоимущих семей, чтобы угостить их обедом и вместе посмотреть мультфильм. К слову, многие из приглашенных мальчиков и девочек никогда ранее не были в кинотеатре», - сообщил Заур Дарабзаде.
В завершение сеанса восторженные дети «заполнили» зал кинотеатра аплодисментами, а затем счастливым мальчикам и девочкам вручили подарки.
«Могу бесконечно перечислять, что мне сегодня понравилось. Все прошло лучше, чем я этого ожидала», - говорит 10-летняя Шаваг Джалилова.
Девочка поздравила всех детей с праздником: «Желаю всем детям мира получить образование и много успехов в учебе. Я сама хорошо учусь в школе и стараюсь делать больше заданий, чем мне задают учителя».
Шафаг отметила, что она уже давно определилась с будущей профессией, ее мечта открыть свой салон.
Главная мечта 13-летнего Оруджа Ахмедли тоже овладеть профессией. В будущем он хочет связать свою деятельность с автомобилями: «Сегодня был потрясающий день, мне понравилось абсолютно все. Поздравляю всех детей с праздником и желаю, чтобы они увидели в этой жизни как можно больше всего интересного».
Преподавательница подростков поблагодарила организаторов мероприятия за сегодняшний день: «Все прошло великолепно, это был настоящий праздник для детей, по их улыбкам видно, как они счастливы».