https://innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_1f78231f8bcc74fcd004c7b23_o.jpg
“CinemaPlus” bu il İspaniyanın Barselona şəhərində ənənəvi keçirilən və dünyanın bir çox ölkəsinin iştirak etdiyi CineEurope beynəlxalq sərgisində Azərbaycanı təmsil edib.
CineEurope-2023 tədbirində Hollivud və Avropa studiyalarının kino sənayəsində ən yaxşı studiya nümayişləri, son texnologiya və innovasiyaları təqdim olunur.
The Film Expo Group tərəfindən yaradılmış CineEurope 38 Avropa ərazisində film sərgi iştirakçıları və onların milli assosiasiyalarını təmin edən beynəlxalq ticarət assosiasiyası olan Beynəlxalq Kino İttifaqının (UNIC) rəsmi tədbiridir.
Sərgidə “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camçı və “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar dünyada öndə gedən film studiyaları ilə növbəti mövsümdə nümayiş olunan filmlər üçün müqavilələr imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları yer alıblar. Bundan başqa nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla tanış olublar və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə görüşlər keçirilib.
“CinemaPlus” öz tamaşaçılarına ən yaxşısını təqdim etmək üçün yeniliklərə davam edərək, bütün dünyada premyerası baş tutmuş filmləri eyni gündə Azərbaycanda olan kinosevərlərə də nümayiş edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-06/_innews_1f78231f8bcc74fcd004c7b23_o.jpg
«CinemaPlus» в этом году представил Азербайджан на международной выставке CineEurope, проходящей в Испании, городе Барселона, где участвовало большое количество стран мира.
На мероприятии CineEurope-2023 присутствовали лучшие студийные представители, новейшие технологии и новинки киноиндустрии от голливудских и европейских студий.
CineEurope, созданная The Film Expo Group, является официальным мероприятием Международного союза кинотеатров (UNIC), международной торговой ассоциации, предоставляющей экспонентов кино и их национальные ассоциации на 38 европейских территориях.
Со стороны CinemaPlus на выставке CineEurope участвовали директор сети кинотеатров CinemaPlus – Мурат Джамчы и Председатель Наблюдательного Совета сети кинотеатров CinemaPlus - Заур Дарабзаде. Они заключили контракты с ведущими мировыми киностудиями на показ фильмов следующих новых сезонов. Среди этих компаний были такие студии, как Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures и Warner Bros. Кроме того, представители ознакомились с новейшими технологиями, предназначенными для кинотеатров, и были проведены встречи с руководителями компаний, которые их представили.
«CinemaPlus» продолжает вводить новшества, чтобы представить лучшее своим зрителям, показывать в Азербайджане киноманам фильмы, которые выходят в тот же день, что и во всём мире.