Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyevin sədrliyi ilə Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin Hüquqşünaslıq ixtisasının tələbələrinin buraxılış işlərinin müdafiəsi keçirilib. Müdafiə prosesində BDU rektoru Elçin Babayev də iştirak edib.
Hüquq fakültəsinin Yekun Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru, I dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru Kamran Əliyev, sədr müavini Hüquq fakültəsinin dekanı, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Zaur Əliyev, üzvləri isə kafedra müdirləri və Hüquq klinikasının rəhbəridir. Baş prokuror Kamran Əliyevin Komissiyaya sədrlik etməsi hüquqşünas tələbələrdə prokurorluq orqanlarında çalışmağa həvəs yaratmaqla yanaşı, onların peşəkar hüquqşünas kimi formalaşmasında mühüm rol oynayır.
Müdafiə prosesi Baş prokurorluqda 5 gün ərzində keçirilib. Təqdim edilmiş buraxılış işlərinin əksəriyyəti yüksək qiymətləndirilib və tələbələrin müdafiəsi müvəffəqiyyətlə başa çatıb.

Под председательством генерального прокурора Азербайджанской Республики Кямрана Алиева состоялась защита выпускных работ студентов юридического факультета Бакинского государственного университета (БГУ).
В защите также принял участие ректор БГУ Эльчин Бабаев.
Председателем Итоговой государственной аттестационной комиссии юридического факультета был генеральный прокурор, государственный советник юстиции 1-ого ранга, доктор философии в области права Кямран Алиев, заместителем председателя - декан юридического факультета, доктор философии в области права, доцент Заур Алиев, а членами - заведующие кафедрами и заведующий юридической клиникой.
Председательство Кямрана Алиева в комиссии играет важную роль в формировании студентов как профессиональных юристов, а также их поощрении к работе в органах прокуратуры.
Процесс защиты проходил в Генеральной прокуратуре в течение 5 дней. Большинство представленных выпускных работ получили высокую оценку, а их защита студентами прошла успешно.