https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_32bc707e67748da831d45edcd_o.jpg
Səfir Alim Bayel «Kazinform» beynəlxalq informasiya agentliyinin Azərbaycandakı özəl müxbiri Serikbol Koşmaqanbetova Qazaxıstan Respublikasının Baş Nazirinin Müavini – Xarici İşlər Naziri Murat Nurtleunun Təşəkkür Məktubunu təqdim edib.
Təbrik çıxışında Səfir «Kazinform» müxbirinə Qazaxıstanın xarici siyasətinin informasiya müşayiətinə verdiyi töhfəyə və işinə görə təşəkkür edib və Qazaxıstan-Azərbaycan münasibətləri haqqında hərtərəfli məlumatların işıqlandırılması üzrə peşəkar fəaliyyətini qeyd edib.
Prezident Kasım-Jomart Tokayev KİV işçiləri qarşısında təbrik çıxışında Qazaxıstanın bu gün Mərkəzi Asiya regionunun liderinə çevrildiyini vurğulayıb. Eyni zamanda, Prezident yerli KİV-lərin beynəlxalq səviyyədə aktivliyinin artmasının vaxtı çatdığını qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_32bc707e67748da831d45edcd_o.jpg
Посол Алим Байель вручил собственному корреспонденту международного информационного агентства «Казинформ» в Азербайджане Серикболу Кошмаганбетову Благодарственное письмо Заместителя Премьер-Министра– Министра иностранных дел Республики Казахстан Мурата Нуртлеу.
В своем поздравительном слове Посол выразил благодарность корреспонденту «Казинформ» за его вклад в информационное сопровождение внешней политики Казахстана, а также отметил его профессиональную деятельность по освещению казахско-азербайджанских отношений.
Глава государства Касым-Жомарт Токаев в своей поздравительной речи перед работниками СМИ подчеркнул, что сегодня Казахстан стал лидером в Центрально-Азиатском регионе. В то же время Президент отметил, что пришло время отечественным СМИ проявить активность на международном уровне.