https://innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_9c4056843f92dd4525948fb3a_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) SABAH qruplarının Fizika müəllimliyi ixtisasının III kurs tələbələrinə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin Nüvə tədqiqatları departamentində infosessiya təşkil olunub.
BDU-nun SABAH qruplarının müəllimi Şirxan Hümbətovun rəhbərliyi ilə keçirilən infosessiyada Nüvə tədqiqatları departamentinin müdiri Cəlal Nağıyev, əməkdaşları Azər Sadıqov, Zaur Xəlilov və Elvin Muradov tələbələri SƏTƏM təhlükəsizlik qaydaları, Qamma sterilizasiya qurğusu və onun işləmə prinsipi ilə tanış ediblər.
İnfosessiyanın məqsədi tələbələrin nəzəri biliklərinin praktikada tətbiqini genişləndirmək və onları müasir metodlarla tanış etmək olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-07/_innews_9c4056843f92dd4525948fb3a_o.jpg
В Департаменте ядерных исследований Агентства инноваций и цифрового развития при Министерстве цифрового развития и транспорта была организована информационная сессия для студентов специальности «Преподавание физики» групп SABAH Бакинского государственного университета (БГУ).
На информационной сессии под руководством преподавателя групп SABAH БГУ Ширхана Гумбатова, заведующий департаментом Джалал Нагиев, сотрудники Азер Садыгов, Заур Халилов и Эльвин Мурадов ознакомили студенты с правилами техники безопасности, устройством для стерилизации «Гамма» и принципом его работы.
Цель информационной сессии заключалась в расширении практического применения теоретических знаний студентов и ознакомлении их с современными методами.