https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9149036f56ceb72056b394d96_o.jpg
Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyəti “Hökumət buludu”na miqrasiya çərçivəsində “AzInTelecom” MMC-nin təqdim etdiyi IaaS (İnfrastructure-as-a-Service) bulud infrastrukturu xidmətini əldə edib. ASC informasiya sistemlərini qismən “AzInTelecom” MMC-yə məxsus Data Mərkəzində yerləşdirməklə kritik sistemlərinin yüksək əlçatanlığını təmin edib.
İlkin mərhələdə ASC-nin ümumi infrastrukturunun qiymətləndirilməsi nəticəsində hesabat hazırlanıb və bunun əsasında İT sistemlərin miqrasiyası üçün konsultasiya xidməti verilib, həmçinin miqrasiya prosesini əks etdirən Yol Xəritəsi formalaşdırılıb.
Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC məlumatların təhlükəsiz saxlanılması məqsədilə Rezervlənmə (BaaS-Backup as a Service) bulud xidmətindən də yararlanıb. Bu xidmət daxilində təqdim edilən funksionallıqları daha çevik və sadə formada idarə etmələri məqsədilə dövlət qurumu komitə mütəxəssislərini “Veeam” platforması ilə təmin edib.
Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC həmçinin “AzInTelecom” MMC tərəfindən SPLA lisenziyalı Microsoft məhsulları ilə də təmin olunub.
“AzInTelecom” MMC Azərbaycan və Cənubi Qafqaz regionunda “TIER III” Beynəlxalq uyğunluq sertifikatına malik ilk qurumdur. Bundan əlavə, “ISO 20000”, “ISO 22301” və “ISO 27001” sertifikatlarının tələblərini ödəyən, Bakı və Yevlaxda yerləşən 2 Data Mərkəzinə malikdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_9149036f56ceb72056b394d96_o.jpg
Azerbaijan Amelioration and Water Farm Open Joint Stock Company has acquired IaaS (Infrastructure-as-a-Service) cloud infrastructure service provided by AzInTelecom LLC as part of the transition to the Government Cloud. The OJSC ensured high availability of its critical systems by partially hosting its information systems in the Data Center owned by AzInTelecom LLC.
At the initial stage, a report was prepared as a result of the assessment of the general infrastructure of OJSC, and on the basis of this, a consulting service was provided for the migration of IT systems, as well as, a Road Map reflecting the migration process was formed.
Amelioration and Water Farm OJSC also used the Backup (BaaS-Backup as a Service) cloud service for secure data storage. For more flexible and easier management of the functionality provided as part of this service, the government agency provided the committee specialists with the Veeam platform.
In addition, AzInTelecom LLC provided Amelioration and Water Farm OJSC with Microsoft SPLA licensed products.