https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_0220b020bbf1a911779047787_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) “BSU Creativity Workz” komandası “TEKNOFEST - Girişim Yarışması”nın final mərhələsində iştirak edəcək.
"TEKNOFEST - Girişim Yarışması" 30 avqust - 3 sentyabr tarixlərində Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində keçiriləcək. Yarışın məqsədi keçmiş illərdə (2018 - 2023) TEKNOFEST festivalının müxtəlif kateqoriyalarında yarışaraq finalçı və ya qalib olan komandaların hazırladığı prototipləri, biznes ideyalarını istehsalata hazır son məhsula çevirmək, onların beynəlxalq bazara çıxışını, investorlarla görüşünü təmin etməkdir. Qeyd edək ki, keçirildiyi illər ərzində "TEKNOFEST - Girişim Yarışması" vasitəsilə Türkiyədə müxtəlif istiqamətlərdə fəaliyyət göstərən 121 şirkət qurulub.
Bu il "TEKNOFEST-Girişim Yarışması"nda 10 kateqoriya üzrə 2419 komanda yarışacaq. “BSU Creativity Workz” komandası yarışmaya "Ağıllı nəqliyyat texnologiyaları" kateqoriyası üzrə "Driver's Eye" layihəsi ilə qatılır.
Qeyd edək ki, "Driver's Eye" layihəsi bu ilin may ayında İstanbul şəhərində keçirilən “TEKNOFEST-2023” festivalında birinci yerə layiq görülüb.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_0220b020bbf1a911779047787_o.jpg
Команда «BSU Creativity Workz» Бакинского государственного университета (БГУ) примет участие в заключительном этапе «TEKNOFEST – конкуренция инициатив». Этот конкурс пройдет в столице Турции Анкаре с 30 августа по 3 сентября.
Цель конкурса – превратить прототипы и бизнес-идеи, подготовленные финалистами или командами-победителями фестиваля TEKNOFEST в прошлые годы (2018 – 2023 гг.), в конечные продукты, готовые к производству, обеспечить их выход на международный рынок и инвесторов.
Отметим, что в Турции посредством конкурса «TEKNOFEST – конкуренция инициатив» была создана 121 компания.
В этом году в этом конкурсе примут участие 2419 команд. Команда БГУ «BSU Creativity Workz» участвует в конкурсе с проектом « Driver's Eye». Этот проект занял первое место на фестивале «TEKNOFEST-2023», проходившем в Стамбуле в мае этого года.