https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_d5b2393adfc35962dd6379177_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın iştirakçısı kimi dünyanın nüfuzlu universitetlərində magistratura təhsili alacaq BDU məzunları ilə görüşüb.
Rektor məzunları təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb.
BDU rektoru Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin, I vitse-prezident Mehriban Əliyevanın elm və təhsil siyasəti, gənclərin yüksəkixtisaslı kadr kimi yetişməsi yönündə atdıqları addımların önəmini qeyd edib və bu siyasətin əsasının Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulduğunu vurğulayıb. O, Dövlət Proqramı əsasında təhsil alacaq BDU məzunlarının xarici ölkələrdə Vətənimizi uğurla təmsil edəcəklərinə əmin olduğunu qeyd edib, onlara öz tövsiyələrini verib.
Qeyd edək ki, BDU-nun 16 məzunu “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın iştirakçısı adını qazanıb. Onlardan 13 nəfəri Birləşmiş Krallıq, 3 nəfəri isə ABŞ-da təhsilini davam etdirəcək. Məzunlardan ikisi ABŞ-ın Harvard Universitetinə qəbul olub.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_d5b2393adfc35962dd6379177_o.jpg
Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился с выпускниками вуза, которые будут учиться в магистратуре престижных университетов мира в качестве участника «Государственной программы по обучению молодежи в престижных высших учебных заведениях зарубежных стран в 2022-2026 годах».
Ректор поздравил выпускников и пожелал им успехов. Эльчин Бабаев отметил важность шагов Президента Ильхама Алиева и Первого вице-президента Мехрибан Алиевой в направлении подготовки молодежи в качестве высококвалифицированных кадров, развития научно-образовательной политики и подчеркнул, что основы этой политики заложены великим лидером Гейдаром Алиевым.
Ректор выразил свою уверенность в том, что выпускники БГУ, которые будут учиться по Госпрограмме, успешно представят нашу Родину за рубежом, и дал им свои рекомендации.
Напомним, что 16 выпускников БГУ завоевали звание участников этой Госпрограммы. 13 из них продолжат обучение в Великобритании, а 3 — в США. Двое выпускников приняты в Гарвардский университет США.