https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_8a2eeef11c0a08150b0166ef2_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının səhnəsində “Qarabağ gecəsi” adlı xeyriyyə konserti keçiriləcək
26 iyun 2022-ci il tarixində Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının səhnəsində Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilati dəstəyi, “Avrora Qrup”un Baş sponsorluğu ilə xeyriyyə konserti baş tutacaq.
Konsertdə Ü.Hacıbəyov adına Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, Qarabağ Dirçəliş Fondunun Müşahidə Şurasının üzvü, Xalq artisti Fərhad Bədəlbəyli, Xalq artisti Samir Cəfərov, Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestrinin bədii rəhbər və baş dirijoru, Xalq artisti Fəxrəddin Kərimov, Əməkdar artistlər Aygün Zeynalova, Aygün Bəylər, Arzu Əliyeva, Ceyla Seyidova, Muğam Televiziya müsabiqəsi qalibləri Günay İmamverdiyeva, Babək Şuşalı və ifaçı Cəlal Kərimov çıxış edəcəklər.
Bədii hissədən dərhal sonra Filarmoniyanın yay zalında (açıq hava) rəsmi ziyafət baş tutacaqdır.
Məlumat üçün bildirək ki, həm konsert, həm də rəsmi ziyafət üçün biletləri Qarabağ Dirçəliş Fonduna müraciət edərək, eyni zamanda iTicket.az saytından və satış məntəqələrindən əldə etmək mümkündür. (Bilet əldə etmək üçün linkə keçid et: https://iticket.az/events/concerts/karabakh-night-charity-concert)
Konsertdən əldə edilən vəsaitlər işğaldan azad edilən ərazilərin bərpası və yenidən qurulması, habelə dayanıqlı iqtisadiyyata və yüksək rifaha malik regiona çevrilməsi, burada ekoloji tarazlığın bərpa olunması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə yönəldiləcəkdir.
Konsertin informasiya dəstəyi “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətidir.
Əziz həmvətənlərimiz, hər kəsi işğaldan azad olunan ərazilərin bərpası istiqamətində görülən işlərə dəstək olmaq kimi mühüm bir missiyaya xidmət edəcək konsertə bilet əldə etməyə dəvət edirik.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_8a2eeef11c0a08150b0166ef2_o.jpg
В Филармонии состоится благотворительный концерт «Карабахская ночь», организованный совместно Фондом Возрождения Карабаха и Министерством культуры
26 июня 2022 года по инициативе Фонда Возрождения Карабаха в Азербайджанской государственной академической филармонии состоится благотворительный концерт, организованный Фондом при поддержке Министерства культуры Азербайджанской Республики. Генеральным спонсором мероприятия выступает «Аврора Групп».
На концерте выступят ректор Бакинской музыкальной академии имени Уз.Гаджибейли, член Наблюдательного совета Фонда Возрождения Карабаха, народный артист Фархад Бадалбейли, народный артист Самир Джафаров, художественный руководитель и главный дирижер Азербайджанского государственного камерного оркестра имени К.Караева, народный артист Фахреддин Керимов, а также заслуженные артисты Айгюн Зейналова, Айгюн Бейляр, Арзу Алиева, Джейла Сеидова, победители телевизионного конкурса «Мугам» Гюнай Имамвердиева и Бабек Шушалы, певец Джалал Керимов.
Сразу после художественной части в летнем зале Филармонии (под открытым небом) состоится официальный прием.
Билеты на концерт и/или банкет можно приобрести, обратившись в Фонд Возрождения Карабаха или на веб-странице iTicket.az (для приобретения билета пройдите по ссылке: https://iticket.az/events/concerts/karabakh-night-charity-concert), а также в пунктах продажи билетов.
Полученные от концерта средства будут направлены на поддержку работ по возрождению освобожденных от оккупации территорий и превращению их в регион с устойчивой экономикой и высоким уровнем благосостояния населения, а также на восстановление экологического баланса.
Информационную поддержку мероприятию оказывает ЗАО «Азербайджанское телевидение и радиовещание».
Уважаемые соотечественники, приглашаем вас приобрести билет на концерт и тем самым оказать поддержку миссии по восстановлению освобожденных территорий.