https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_3eaee80595ac653fa4cb43438_o.jpg
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində 21 sentyabrdan etibarən Xalq artisti Vaqif Mustafayevin “Həyat, deyəsən, gözəldir” tragikomediya filminin Azərbaycan dilində nümayişi başlayır.
Film Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə “Azərbaycanfilm” kinostudiyası tərəfindən istehsal olunub.
Beynəlxalq premyera 4 noyabr 2022-ci ildə “Qorqud Ata” Türk Dünyası Film Festivalında baş tutub və əsərin rejissoru, ssenari müəllifi Vaqif Mustafayev “Türk dünyasının ən yaxşı rejissoru” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.
Baş rollarda: Hikmət Rəhimov, Nino Qomarteli, Dmitri Samxaradze, Giorgi Çeliya, Aftandil Maxaradze, Sevinc Əliyeva, Anaida Rostovskaya və başqaları.
Film erməni daşnaklarının 30 ilə yaxın bir müddətdə zəbt edərək talayıb viran qoyduğu Qarabağ torpaqları uğrunda gedən 44 günlük Vətən müharibəsindəki Zəfərimizdən bəhs edir. Azərbaycan Ordusunun hücumları nəticəsində ermənilər aciz qalır, təlaşa düşürlər. Əsir alınan erməni əsgərləri arasında iki qardaş da var. Qardaşların sonrakı aqibəti tragikomik janrda olan ekran əsərinin əsasını təşkil edir.
Çəkilişlər Xocavənd rayonunun Hadrut kəndində, Xızı rayonunda, Bakı və Abşeron yarımadasında aparılıb.
Qeyd etmək istərdik ki, 20 sentyabrda Gənclik Mall Ticarət Mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında Azərbaycanın Xalq artisti Vaqif Mustafayev və filmin aktyorları ilə Qala Gecəsi baş tutacaq!
Biletləri www.cinemaplus.az saytından, CinemaPlus mobil tətbiqindən və ya Gənclik Mall kinoteatrının kassalarından əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_3eaee80595ac653fa4cb43438_o.jpg
В сети кинотеатров «CinemaPlus» с 21 сентября зрители смогут посмотреть трагикомедию народного артиста Азербайджана Вагифа Мустафаева «Həyat, deyəsən, gözəldir» на азербайджанском языке.
Картина снята по заказу Министерства культуры на киностудии «Азербайджанфильм» имени Джафара Джаббарлы.
Международная премьера фильма состоялась 4 ноября 2022 года на кинофестивале тюркского мира Korkut Ata, где Вагиф Мустафаев был удостоен награды в номинации «Лучший режиссер тюркского мира».
Режиссер и сценарист – Вагиф Мустафаев.
В главных ролях - Хикмет Рагимов, Нино Гомартели, Дмитрий Самхарадзе, Георгий Челия, Афтандил Махарадзе, Севиндж Алиева, Анаида Ростовская и др.
Фильм «Həyat, deyəsən, gözəldir» рассказывает о периоде 30-летней армянской оккупации азербайджанских земель и Победе Азербайджана в 44-дневной Отечественной войне.
Сюжет: в результате контрнаступления азербайджанской армии армяне впадают в панику. Среди взятых в плен армянских солдат есть два брата. Их дальнейшая судьба представлена в трагикомическом жанре, и это составляет основу экранного произведения.
Съемки фильма проходили в поселке Гадрут Ходжавендского района, Хызинском районе, Баку и на Абшеронском полуострове.
Хотим отметить, что 20 сентября в кинотеатре «CinemaPlus», расположенном в торговом центре Ganjlik Mall, состоится Гала-вечер с участием народного артиста Азербайджана Вагифа Мустафаева и актеров фильма «Həyat, deyəsən, gözəldir»!
Билеты можно приобрести на сайте www.cinemaplus.az, на кассах кинотеатра Ganjlik Mall и через мобильное приложение CinemaPlus онлайн на официальном сайте кинотеатра.