https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_afd5a93e304c911200a34fcb8_o.jpg
“28 Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Halloween bayramı ərəfəsində "Freddi ilə beş gecə" Amerika qorxu filminin premyeradan öncə nümayişi keçirilib.
Rejissor Emma Tammi.
Filmdə rolları Coş Hatçerson, Elizabet Leyl, Payper Rubio, Ket Konner Sterlinq, Meri Styuart Masterson və Metyu Lillard ifa ediblər.
Film tərtibatçı Skot Kouton tərəfindən yaradılmış məşhur video oyununa əsaslanır və yerli restoranda gecələr işləyən mühafizəçi Maykın hekayəsindən bəhs edir. Gün ərzində ziyarətçiləri müxtəlif heyvanlar kimi geyinmiş robotlar qarşılayır: ayı, dovşan, tülkü. Ancaq qaranlıq çökəndə animatronika qəribə davranır və Maykı təqib etməyə başlayan çılğın qatillərə çevrilir. İndi o, beş gün ərzində buna nəyin səbəb olduğunu öyrənməlidir.
Tədbirdə şou-biznes ulduzları, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri iştirak ediblər.
Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, “Bolşoy Prazdnik” dekor şirkəti, “FRYDAY Burgers & Fries” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti və Göyçay şəhərində fəaliyyət göstərən Aznar zavodunun “Grante” şərabları dəstək göstəriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_afd5a93e304c911200a34fcb8_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «28 Mall», накануне праздника Хэллоуин прошёл предпремьерный показ американского фильма ужасов «Пять ночей у Фредди».
Режиссёр Эмма Тамми.
Роли в фильме исполнили Джош Хатчерсон, Элизабет Лэйл, Пайпер Рубио, Кэт Коннер Стерлинг, Мэри Стюарт Мастерсон и Мэттью Лиллард.
Фильм основан на известной видеоигре, созданной разработчиком Скоттом Коутоном, и рассказывает историю охранника Майка, который ночью работает в местном ресторане. Днём посетителей встречают роботы в костюмах различных животных: медведя, кролика, лисы. Однако, когда наступает темнота, аниматроники начинают вести себя странно и превращаются в безумных убийц, которые начинают преследовать Майка. Теперь ему в течение пяти дней нужно выяснить, что же этому послужило.
Поддержку в организации мероприятия оказали: Brand Media Groups, декор компания «Большой Праздник», ресторан «FRYDAY Burgers & Fries», фото и видео - креативная компания «Light in Black» и вина «Grante» завода «Aznar», расположенный в городе Геокчай.