https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_17f89590b0d065ad312d2ddf7_o.jpg
Türkiyənin Ankara şəhərində Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Ankara Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və Türkiyə Cümhuriyyətinin 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Bir millət, iki dövlət” adlı Beynəlxalq elmi konfrans keçirilir.
Konfrans çərçivəsində BDU tərəfindən Ankara Universitetinin foyesində Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş sərgi təşkil olunub.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin mənalı həyatının, zəngin dövlətçilik fəaliyyətinin anlarını əks etdirən fotosərgini bu gün yüzlərlə müəllim və tələbə ziyarət edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_17f89590b0d065ad312d2ddf7_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) и Анкарский университет в Анкаре совместно провели международную конференцию «Одна нация, два государства», посвященную 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева и 100-летию Турецкой Республики.
В рамках конференции БГУ организовал в фойе Анкарского университета выставку, посвященную 100-летию великого лидера Гейдара Алиева.
Фотовыставку, отражающую содержательную жизнь и богатую деятельность государственности общенационального лидера Гейдара Алиева, посетили сотни преподавателей и студентов турецкого вуза.